Zniżki współwłaściciela a zakup auta

Zniżki współwłaściciela a zakup auta

25 Paź 2014, 01:44

Witam!
Jestem tutaj nowy, nie wiem czy był jakiś podobny temat, właściwie nie znalazłem..
ale w czym rzecz?..
Od końca stycznia 2014 roku jestem współwłaścicielem samochodu rodzinnego, który został ubezpieczony na 60% - taka zniżkę posiada jeden członek rodziny który wraz ze mną widnieje w dowodzie rejestracyjnym.

Ostatnio nadarzyła się okazja abym ja dla siebie zakupił małe auto, mam 27 lat, jeżdzę różnymi autami od niemal 10 lat ale dopiero w tym roku stałem się współwłaścicielem auta i zastanawiam się czy ja w tym momencie posiadam jakieś zniżki na ubezpieczenie?
Z tego co wiem to wszystko zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, są takie gdzie zniżki przechodzą od razu a są takie gdzie czeka się ileś lat..

Czy ja mogę podać fakt iż jestem współwłaścicielem drugiego auta z ubezpieczeniem 60% w jakiejkolwiek firmie ubezpieczeniowej, czy to zbyt krótko i wiadomo z góry że muszę płacić 100%?

Jak to wygląda? interesował się ktoś tym kiedyś?
Po prostu interesuje mnie to, jak i kiedy przechodzą zniżki na drugiego właściciela auta, który jest także wpisany w dowodzie.
Czy jak ja zostałem wpisany to już od stycznia 2014 mam jakieś zniżki?

Dziękuje z góry za pomoc.
Edquar
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Paź 2014, 01:35
Auto: Golf 3

Re: Zniżki współwłaściciela a zakup auta

31 Gru 2014, 16:31

Każdy posiadacz samochodu pracuje na swoje zniżki. Za każdy rok bezszkodowej jazdy, pula przysługujących mu zniżek wzrasta.
Z opisanej przez Ciebie sytuacji wynika, że skorzystałeś ze zniżki wypracowanej przez współwłaściciela - dzięki czemu zapłaciłeś niższą składkę. W przypadku samodzielnego wykupienia polisy dla pojazdu którego jesteś jedynym właścicielem należy przyjąć zniżki jakie przysługują po jednym roku - zazwyczaj jest to 10%. Szczegóły o progach zniżek muszą być zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń każdego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 416
Zdjęcia: 4
Rejestracja: 10 Gru 2014, 16:22
Auto: Volvo S40
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Moto Session 2016 Moto Session 2016
  Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti