Zniżki z oc dla wspówłaściciela

Zniżki z oc dla wspówłaściciela

09 Sie 2010, 13:56

Witam,
znalazłem interesujące auto i dziś spisuję umowę kupna. Jako że sam nie mam zniżek w oc, mam współwłaściciela z dużymi zniżkami, jednak mam jedno pytanie: kto powinien być właścicielem, a kto współwłaścicielem auta, żeby zniżki przeszły na mnie i abym nie musiał płacić kosmicznych kwot za ubezpieczenie?
Czytałem kilka tematów o tym na forum, w którymś było napisane, że już nie ma podziału na właściciela i współwłaściciela, w innym znowu, że lepiej by osoba ze zniżkami była właścicielem, a ta bez zniżek - współ. Więc jak to jest? Czy rzeczywiście nie ma żadnej różnicy? Kto powinien być 'głównym' właścicielem?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
miichal
Nowicjusz
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 Lip 2010, 15:54
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Zniżki z oc dla wspówłaściciela

09 Sie 2010, 21:21

Współwłasność = każdy ma taki sam udział procentowy, a więc po 50%
Fakt wpisywania jednego ze współwłaścicieli w adnotacjach w dowodzie wynika z faktu braku miejsca na dane dwóch właścicieli.

Tak więc pewnie wszystko zależy od interpretacji i cwaniactwa ubezpieczyciela.

Ja mam ubezpieczenie w Inter Risk, jestem jako "pierwszy" w dowodzie i zniżki ojca, będącego jako "drugi" przeszły bez problemu.
unknownman
Początkujący
 
Posty: 98
Rejestracja: 09 Maj 2009, 17:42
Miejscowość: Lublin

Re: Zniżki z oc dla wspówłaściciela

24 Sie 2010, 12:46

Brat ma polisę w pzu i ojca jako współwłaściciela, lecą jego zwyżki (bo jest młody :) i ojca zniżki za bezszkodową od wielu lat jazdę i cenowo to wychodzi bardzo ok.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Rejestracja: 07 Gru 2009, 13:51
Miejscowość: warszawa
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Jak powstają aluminiowe felgi? Jak powstają aluminiowe felgi?
  Koła należą do najbardziej obciążonych i nieustannie narażonych na uszkodzenia, a zarazem najważniejszych dla bezpieczeństwa elementów samochodu. Poniżej wyjasniamy, jak powstają lekkie i niezwykle wytrzymałe, aluminiowe ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti