Zwiększający się stan oleju

29 Paź 2014, 13:42

Dzień dobry Panom bardzo proszę o pomoc:)

Mam problem z moim samochodem, dzisiaj sprawdziłam stan oleju na bagnecie i zauważyłam, że jest go powyżej linii MAX :( dzwoniłam do brata, mówił, że może to być płyn chłodniczy, ale nie ubywa mi go i podobno zbierałby się orzechowy nalot (?), czegoś takiego również nie zauważyłam. Następnie brat pojechał do znajomego mechanika który podłączył samochód do komputera i sprawdził mi ciśnienie silnika i podobno wszystko jest OK zarówno w komputerze jak i z ciśnieniem:) wydaje mi się, że olej zalatuje troszkę benzyną, ale sama nie wiem, może tak ma być? Jako że nie do końca ufam mechanikom to piszę tutaj, liczę na Panów pomoc:)
Pozdrawiam!!
Patrycjaa26
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 16 07 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Vectra B
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

29 Paź 2014, 22:32

Bardzo możliwe, że w oleju jest paliwo, które może doprowadzić do zatarcia silnika. Warto sprawdzić czy nie dostaję się przez uszkodzone wtryskiwacze. Najlepiej by było zdiagnozować co tam się wydarzyło, bo tak to trudno określić.
Szymonn98
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Design Vision GTI - światowa premiera nad Wörthersee
    Zlot GTI Wörthersee to kultowa impreza dla pasjonatów motoryzacji. W 2013 roku spodziewanych jest około 150.000 fanów modelu GTI. W dniach 8-11 maja austriackie Reifnitz będzie dla nich prawdziwą mekką. ...
    Co piesi robią na jezdni?
    Może trudno w to uwierzyć, ale piesi leżą, siedzą i klęczą na jezdni. Ze statystyk policji wynika, że w 2016 roku zginęło w ten sposób w Polsce 81 osób, a 68 zostało rannych! Wśród wypadków spowodowanych ...