1.6 hdi - olej na uszczelce turbo

1.6 hdi - olej na uszczelce turbo

28 Lip 2018, 16:30

Dzień dobry

Wymieniałem uszczelke przewodu doprowadzajacego powietrze do turbo i zobaczyłem że wewnątrz na ściankach jest olej.
Co może być powodem i jakie mogą być skutki dalszego użytkowania. Ostatnio wymieniałem olej-delikatnie ponad max, filtry. była sprawdzana również odma u mechanika.
Peugeot 308 1.6 HDi 2008r bez FAP
Proszę o pomoc
gracz84
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 08 1984
Auto: nie mam

Re: 1.6 hdi - olej na uszczelce turbo

28 Lip 2018, 22:21

Raczej wszystko w normie jeżeli ten olej tam nie pływał a był tylko na ściankach, tak jest w każdym turbo dieslu
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: 1.6 hdi - olej na uszczelce turbo

29 Lip 2018, 07:59

Nie zapomnij o wymianie przewodu olejowego wraz z sitkiem,glowna przyczyna uszkodzen turbin w tym silniku w razie utraty droznosci.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Convertible - co o nim wiemy? Lexus LC Convertible - co o nim wiemy?
    Chociaż Lexus ma duże doświadczenie w budowaniu kabrioletów, japońska marka od kilku lat nie oferuje samochodów tego typu. Wygląda jednak na to, że wszystko już wkrótce się zmieni za sprawą Lexusa LC ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•