1.8T i quatro

13 Lut 2019, 16:22

siemka mam pytanie wyczaiłem super okazje kupienia w dobrym stanie a4 b7 1.8t w quatro i właśnie tu sie rodzi problem. Czy to aż tak dobry napęd ? W zasadzie nie szukałem quatro ale trafiło się że za dobre pieniądze moge go mieć. Jest to + czy minus przy tym silniku ? Czy aż tak bardzo ucierpią przez to jego osiągi ?
kubacz00
Nowicjusz

Prawo jazdy: 07 10 2000
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Lut 2019, 16:29

Quattro to klasyka, Audi i Subaru opracowały najlepsze napędy na świecie.

Co do osiągów to faktycznie trochę słabsze jest auto ale nie jest to jakoś mocno odczuwalne, za to tez ma swoje plusy np przy dynamicznym ruszaniu na śliskiej nawierzchni jak i większa kontrola nad autem zimą.

Koszta eksploatacji nie powinne Cię interesować bo to praktycznie bezobsługowy napęd, nawet po 20 latach.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody do rajdów, wyścigów i driftu. Jak powstają, czym się różnią?
    Świat samochodów wyczynowych jest niemal tak barwny i zróżnicowany, jak fauna tropikalnych raf kolorowych. Auta służące do rywalizacji na odcinkach specjalnych i torach możemy jednak podzielić na trzy główne ...
    Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...

•  
    • Warto przeczytać