1.8t vs 2.7bi turbo

11 Kwi 2019, 13:15

Dwa pierwsze egzemplarze S3 to trupy, nie ma sensu.
Leon niby ok ale te foty :roll: jeszcze powinno ciemno być, też jakoś mi nie leży ale już lepiej niż dwa poprzednie auta.

To S3 z grupy fb chyba najlepsze wg mnie, chociaż cena też dość niska no ale ma mankamenty, od niego zacząłbym oględziny.

p.s. czyli rozumiem że idziesz nadal w stare generacje? czyli nowsze vagi z 2,0 tfsi albo Astra H OPC odpadają?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

11 Kwi 2019, 13:24

Tak, 2.0tfsi już w zasadzie odrzuciłem, astry na pewno nie, ale nie chcę kupować tego auta za cały odłożony hajs i nie miec nawet na pakiet startowy :yes: dlatego jeśli przez 2-3 miesiące nic nie znajdę, wtedy astra powróci do kręgu zainteresowań, bo do budżetu wleci kolejnych pare tysięcy
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

11 Kwi 2019, 17:28

Wumba napisał(a):Tak, 2.0tfsi już w zasadzie odrzuciłem, astry na pewno nie, ale nie chcę kupować tego auta za cały odłożony hajs i nie miec nawet na pakiet startowy


Czyli co szukasz :?: :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

11 Kwi 2019, 19:55

szybki napisał(a):Czyli co szukasz :?: :mrgreen:


Pewnie nic skoro temat założył

15 Grudzień 2018, 22:33

więc 4 miesiące czegoś szukać i nie znaleźć, ja znam bardzo wielu ludzi którzy czegoś szukają, niektórzy już 5 lat szukają i nie mogą znaleźć, i za 5 kolejnych też nie znajdą
Sam szukam Lambo za 5000 Euro :lol:

Jak w Pl nie może znaleźć to na upartego pojechał by do DE i tam coś kupił, chociaż są też tacy którzy jeżdżą do DE w kieszeni 30 000 Euro i nic nie kupują ...taki typ "garbatego" człowieka

Widziałem na własne oczy jak koleś przyjechał do mnie po auto-pewniaka i doslownie nie znalazł NIC, szukał ,szukał i nawet nie marudził i odjechał, przyjechał 200km :shock:
za 3 dni w nocy przyjechali ludzie też jakoś 250 km i zabrali po oględzinach 15 minutowych.

Więc sami widzicie jacy beznadziejni są ludzie.

Właśnie to jest jeden z problemów w PL , ludzie ne kupują tylko SZUKAJĄ
jak znajdują to i tak nie kupują bo jeszcze mają 5 innych do obejrzenia, a jak się sprzeda to oczywiście żałują że się sprzedało bo właśnie też mieli juz po to jechać :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

11 Kwi 2019, 20:11

andrewb25 napisał(a):Właśnie to jest jeden z problemów w PL , ludzie ne kupują tylko SZUKAJĄ

Według mnie to jest inna grupa niż idealiści z miernikiem od bezwypadkowości :D

Ja to nazywam "wieczny poszukiwacz"... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

12 Kwi 2019, 00:20

andrewb25 napisał(a):Pewnie nic skoro temat założył


Ale po kiego grzyba w ogóle się wypowiadasz skoro nie masz nic wartościowego do powiedzenia. Jakbyś chociaż zajrzał w temat parę stron wstecz to byś zobaczył jaka fajna i merytoryczna (przynajmniej dla mnie) dyskusja miała miejsca. Bo przez te 7,5 strony dowiedziałem się sporo.

I jak powiedziałem

Wumba napisał(a):24 Gru 2018, 00:43 Okej, na wiosnę się odezwę


Tak zrobiłem.

Dalej.

Wumba napisał(a):22 Mar 2019, 13:32 Hej, to znowu ja Mówiłem, że wrócę na wiosnę - tak też zrobiłem Równo z pierwszym kwietnia rozpocznę poszukiwania auta


To też napisałem, ale wiadomo, spoko jest wtrącić niepytanym swoje trzy grosze na temat, który w zasadzie nikogo nie interesuje, nie zagłębiając się wcześniej w wątek :ok:

Teraz tak w skrócie - nie 4 miesiące, a ledwie ponad tydzień ;)

szybki napisał(a):Czyli co szukasz


s3 8l, leoś cupra, a w dalszej kolejności e46 330i, a4 b6, volvo s40, saab 93
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusy podatne na tuning
    Coupé LC i RC, limuzyny IS i LS, crossovery UX i NX czy nawet hatchback CT – samochody Lexusa wyróżniają się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą dodać im jeszcze więcej pikanterii, tunerzy mają ...

13 Kwi 2019, 17:51

[link do oferty na Olx wygasł]

Panowie co powiecie o tym aucie? Jutro jadę oglądać s3, a gdyby nie udało się kupić to po drodze mam tą a6 to może udałoby się zahaczyc.

Ewentualne koszty eksploatacji porównując s3 i a6 to mniej więcej ten sam poziom? Bo od s4 b5 obstawiam że a6 jest tańsza, mimo tego samego silnika. Poprawcie mnie jeśli się mylę
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

13 Kwi 2019, 18:26

Średnia opcja, po 1) dość tanie jak na zadbane 300 konne A6, do tego po 2) spora ilość wyświetleń..niejeden już oglądał i jakoś nie kupił :roll: dziwne te zapewnienia sprzedawcy.

Poza tym auto ma prawie 2 tony, wielka krowa niemiecka, więc zastanów się czy warto.
Bo szukasz S3 ciasnego w 3 drzwiach a za chwilę auto dla 5 osobowej rodziny z kufrem nad morze na 2 tyg.
Zastanów się więc czy takiej kolubryny potrzebujesz
No i 2,7TT a 1,8T ...dwie turbiny, masę różnych zabawek, co wolisz.

Przy Twoim budżecie jak już to bym poszedł w S4 B5 ale takie A6..bezsensu.

No ale mimo wszystko ten egzemplarz do mnie nie przemawia, nie jest raczej taki och ah jak gość pisze i wyświetleń sporo więc obejrzeć można ale jechać 500 km nie ma co.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

13 Kwi 2019, 18:31

To jadę jutro po esę, jak nie kupię to w drodze powrotnej zobaczę a6.

Generalnie wielkość auta nie ms dla mnie żadnego znaczenia (o ile nie mówimy o polo albo a8)
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

13 Kwi 2019, 18:34

No tak tylko jak masz wozić powietrze to bezsensu i jeszcze taki silnik.
Poza tym co by nie mówić 2,7T to ciekawostka przyrodnicza od dawien dawna nie istnieje, 1,8T od dekady ale jest wciąż " żywy"
Żebyś potem nie miał problemów w naprawach i diagnostyce takich aut, bo tam jest 6 garów, 2 turbiny itd.. i istniał króciutko w stosunku do takiego 1,8T który był produkowany przez 15 lat.

Ja bym był za eską jak już ale to Twój wybór.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

14 Kwi 2019, 22:36

Kupiłem tą s3 8l. Rewelacyjny samochód. Jutro wstawię jakieś foty i podzielę się wrażeniami :D
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

15 Kwi 2019, 06:47

Wumba gatulacje :mrgreen:
Wkraczasz na ścieżkę tuningu :ok:

P.s.
Pionek nie przesadzaj z tymi dobrociami płynącymi z czasów produkcji. 2,7bit charakterystyką/wytrzymałością bije na głowę 1,8t tylko niestety wymaga sporo serwisu no i w a6 sporo dłubania bo przy masie tego auta średnio jedzie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

15 Kwi 2019, 17:23

Wrzucam parę zdjęć https://imgur.com/a/V0kKCG3 (klikając w zdjęcie otwiera się w lepszej jakości)

Jak widać jestem już po wizycie w wydziale komunikacji 8)

Generalnie poza blachą nie ma się do czego przyczepić. Drzwi z obydwu stron nad listwą delikatnie rdzewieją i niemalże niewidoczne bąble na dachu. Mała obcierka na tylnym zderzaku o wymiarach może 1cmx1cm. A no i felgi ewidentnie zmęczone życiem, też będzie trzeba coś zdziałać w tym kierunku. Mechanicznie igła, hamowałem go, wyszło lekko ponad serię. Prowadzi się super, dopiero teraz odczułem jak mój leon w klekocie słabo prowadził się w zakrętach :V

Oleje, filtry, także w haldexie już wymienione, na dniach, może po świętach wizyta u lakiernika, później już tylko felga, nowe opony, wydech i jedziemy na softa :) Myślę, że większych modów nie będzie, bo jak na razie autko jedzie, delikatnie mówiąc, szybko :naughty:

A no i bose. Gra genialnie. Audiofilem nie jestem, ale to co jest w zupełności mi wystarcza.

Spalanie? Według komputera w trasie powrotnej średnie spalanie wynosiło 7.2l/100km, dziś pojeździłem po mieście, było parę startów spod świateł - 12.5l/100km. W rzeczywistości będzie pewnie trochę więcej. Tragedii więc nie ma. Gaz wrzucę po sofcie.

Dzięki wszystkim za pomoc, jestem wam ogromnie wdzięczny! :)
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
0

15 Kwi 2019, 20:42

Nagraj filmik jak to jedzie, jestem ciekaw :) a nie myślałeś o hamowni?
Bo wiesz pozornie auto może mieć powyżej 200 koni ale do fabryki trochę brakować, chociaż być może jest w 100% zdrowy.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

15 Kwi 2019, 20:49

Pionek napisał(a):a nie myślałeś o hamowni?
Wumba napisał(a):Mechanicznie igła, hamowałem go, wyszło lekko ponad serię.
chyba nie doczytałeś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0