1.9tdi-brak oleju na miarce, kopci na czarno, gaśnie

1.9tdi-brak oleju na miarce, kopci na czarno, gaśnie

01 Wrz 2014, 19:30

Witam wszystkich, dzisiaj spotkała mnie niemiła rzecz. Otóż po wczorajszej jeździe bezproblemowej chcąc dziś ruszyć w drogę, odpaliłem swoje A4 i przy ruszaniu zaczął się dławić i gasł. Zauważyłem że kopci na czarno lub tak ciemno siwo, czuć spalony olej toteż na miarce nagle go zabrakło. Kiedy chciałem auto wkręcić na obroty szło mu to strasznie ciężko a kiedy puściłem gaz to zgasł i tak za każdym razem. Tak więc samochód mam unieruchomiony lecz co może być tego przyczyną? Dodam że nie jestem ekspertem w dziedzinie.
dawid9234
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 04 2011
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: 1.9tdi-brak oleju na miarce, kopci na czarno, gaśnie

01 Wrz 2014, 20:26

Oleju nie ma nic??? Zajrzyj pod samochód??? W ile wyparowała Ci całość z silnika??? Jeżeli udało by się go dolać i nie uciekł by w ciągu 10 minut ot poradzę zacząć od pomiaru kompresji na cylindrach... Zabieg -> Około 30 zł i 20 minut u mechanika.

Pozdrawiam :)
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1993

01 Wrz 2014, 20:31

Kiedy wyjąłem bagnet to był osmarowany olejem jak zawsze lecz po przetarciu już był zawsze suchy, no może lekko brał na samym spodzie ale oleju ubyło nagle. Raczej to nie wyciek zewnętrzny. Lecz co może powodować tą niemoc auta? W ogóle nie można nim ruszyć bo zaraz gaśnie, odpala w porządku.
dawid9234
Nowicjusz

01 Wrz 2014, 21:21

hmm kolego drogi właśnie nie kkopci Ci na niebiesko itp ?? może masz problem dodatkowo z pompą ??
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Rok produkcji: 1992

01 Wrz 2014, 23:16

co to za diesel?? kod silnika daj. zaslep przewod podcisnieniowy od egra i sprawdz jak bedzie sie zachowowywal silnik. jesli uslyszysz charakterystyczne cykanie- to bedzie cykal zaworek N18 (jesli jest sprawny). sprawdz to i daj znac.
Waqa
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 21 06 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Bora i Golf 4
Silnik: AJM, AKQ
Typ: Kombi

03 Wrz 2014, 09:48

Mam dokładnie taki sam problem jak kolega, tylko w toyocie. Znajomy powiedział, że to zepsuta turbina, kazał jechać do serwisu turbin, ale szukam jeszcze informacji - czy mogą być inne przyczyny braku mocy i kopcenia? I czy konieczna jest wizyta w warsztacie zajmującym się wyłącznie turbinami czy może być to tradycyjny warsztat?
filipiak
Obserwowany

Auto: samochodowe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców
    Inżynierowie Opla zakończyli właśnie ostatni etap jazd testowych nowego modelu SUV-a Mokka. Testy przeprowadzono w Niemczech przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu, która jest planowana na koniec tego roku. Podczas ...
    Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
    Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...

• Re: 1.9tdi-brak oleju na miarce, kopci na czarno, gaśnie

03 Wrz 2014, 17:37

Słuchajcie, małe sprostowanie, może to była kwestia nerwów i było już nieco ciemno. Olej miałem w normie po sprawdzeniu następnego dnia po całonocnym postoju więc problem tkwił w tym że po bezproblemowym odpaleniu kiedy dodałem mu gazu od razu się dławił puszczając przy tym chmurkę dymu i gasł, ruszyć się nie dało nim. Dziś dzwonili z warsztatu. Samochód do odbioru a przyczyną był jak mi powiedzieli zawór sterujący EGR.
    dawid9234
    Nowicjusz

03 Wrz 2014, 17:46

filipiak napisał(a):Mam dokładnie taki sam problem jak kolega, tylko w toyocie. Znajomy powiedział, że to zepsuta turbina, kazał jechać do serwisu turbin, ale szukam jeszcze informacji - czy mogą być inne przyczyny braku mocy i kopcenia? I czy konieczna jest wizyta w warsztacie zajmującym się wyłącznie turbinami czy może być to tradycyjny warsztat?

Przyczyn może być 150... Uciekł Ci cały olej w 10 minut??? "Ile na ile (l/km)" Ci wciąga tego oleju??? Na jaki kolor kopci??? Ubywa jakiegoś płynu poza olejem (np. chłodniczego)??? Co to za Toyota??? Jaki silnik??? Jakieś inne objawy???

Przy turbinie??? Jeżeli chcesz turbo regenerować to śmigasz do specjalistycznego zakładu, jeżeli chcesz turbo wymienić na nowe/używane to możesz śmigać do zwykłego warsztatu.

Zanim wymienisz pół samochodu...

Vermin napisał(a):poradzę zacząć od pomiaru kompresji na cylindrach... Zabieg -> Około 30 zł i 20 minut u mechanika.

Tylko oczywiście odpowiedz na pytania...

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 1993

04 Wrz 2014, 22:56

czyli N18 sie zawiesil i EGR caly czas otwarty co powodowalo ze silnik dusił sie gdy sterownik silnika chciał przymknąć egra. prosta awaria do zdiagnozowania. ile zapłaciłeś za naprawę?
    Waqa
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 21 06 2008
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Bora i Golf 4
    Silnik: AJM, AKQ
    Typ: Kombi

05 Wrz 2014, 17:37

280zł (150zł robota a 130zł ten zawór), może prosta ale dla kogoś kto niezbyt się orientuje to wiecie jak to jest. Ogólnie to i tak jestem zadowolony bo w samochód poszły takie koszta że znów szykowałem się na najgorsze. Inny silnik, turbo, rozrząd nówka, jednomas bo dwumasy już nie było i inne.
    dawid9234
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50