1 Auto

Re: 1 Auto

27 Wrz 2011, 19:11

LOTnick napisał(a):Różnego rodzaju dodatkowe udogodnienia i modyfikacje: ESP, ABS, opony premium, światła przeciwmgielne, halogeny dalekosiężne, hamulce tarczowe na tylną oś (jeśli nie masz), czujniki parkowania, itd.

Jakbyś nie rozumiał, znaczenia któregokolwiek z powyższych to pytaj śmiało :P
Zakładam, że nie chcesz przerabiać swojego auta na wieśniackie lub rajdowe.

to znaczy o co chodzi ? jeśli auto to ma to drożej czy chodziło o eksploatację ?
Wiecie liczę się z kosztami eksploatacyjnymi ale takie po za tym mnie zastanawiają bo ponoć ludzie kupują malutkie jakieś bo nie wyrabiają z kasą a np. specjalnie kupowali jakieś tam bo tanie części ( i faktycznie tanie części są ) ale koszta innych pierdół ich wykańczały :( .
Nie nie myślę o przerabianiu na rajdy albo na typowo wieśniackie auta, może coś tam zmodernizować by lepsza ekonomia była albo coś tego typu ale nic po za tym.

mam 19 lat,od roku mam,zbierałem kasę myślę nad wydaniem od 10 do 15 tyś.,krajowe ;) ( kit, że mieszkam przy granicy xd ) , myślę nad AUDI A4 z silnikiem 1.9TDI albo 1.8 benzynę , w sedanie ( ewentualnie w kombi ) albo VW i tak samo co do silników i nadwozia bardziej sedan ( ewentualnie kombi )
HarcMetal
Nowicjusz

27 Wrz 2011, 19:22

Wiesz, im więcej elektroniki (ABS, ESP, kamery, inne pierdoły) tym większa szansa, że właśnie to Ci się zepsuje. Jest na tym forum kilka ciekawych tematów o oponach, przy których jest mniejsze zużycie paliwa, bieżnika. Jeśli kupisz auto, które ma prawie zerową widoczność do tyłu (jak mój Focus) to warto zainwestować w czujniki parkowania. Jeśli często musisz jeździć we mgle to możesz kupić światła przeciwmgielne, jeśli po drogach nieoświetlonych, gdzie w nocy nie wystarczają "długie" to halogeny dalekosiężne. Jeśli masz tarczowe hamulce na wszystkie 4 koła, to samochód nie jest aż tak podsterowny przy hamowaniu - dotyczy to też aut z ABS-em, wierz mi.

Podsumowując:
Elektronika zawsze może zawieść, nie naprawisz jej byle gdzie za byle jakie pieniądze. Tarcze zużywają się szybciej niż bębny, światła mogą się spalić, ekonomiczne opony będziesz musiał częściej zmieniać, wytrzymalsze więcej kosztują.
Teraz oceń, które z tych rzeczy Ci się przydadzą, możliwe że na nic się nie zdecydujesz.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

27 Wrz 2011, 21:47

No spoko ale jeśli chodzi o dodatkowe opłaty obowiązkowe o ta cała elektronika nie wpływa na cenę bo jeśli nie to wiadomo jeśli przeciw mgłowe się spalą to olać aby działały poprawnie drogowe,mijania, kierunki i stopy :) resztę można naprawić po czasie :), co do bębnów czy tarcz wybieram zdecydowanie tarcze bo znam różnicę między nimi i pewniej czuję się z tarczami, co do ABS to jest tak jak by podstawa którą chcę, ESP nie jest aż tak potrzebne kamery i takie tam olać xd najwyżej będę parkować tak by nie musieć uważać xd, oponki ważna sprawa tak samo jak hamulce i nie chcę tu oszczędzać więc wolę wyłożyć więcej kasy i mieć pewność :)

Dzięki, że pomagacie :) już wiele mi to dało do myślenia :) i parę pozycji z mojej listy wykreśliłem xd
HarcMetal
Nowicjusz

28 Wrz 2011, 07:13

ABS znajdziesz raczej w każdym aucie. Słyszałem, że dobry kierowca jest lepszy od tego systemu, ale jeszcze takiego nie spotkałem :D
Większość aut ma hamulce tarczowe z przodu i bębnowe z tyłu. Mnie na przykład nie potrzeba do szczęścia więcej, chociaż jeszcze niedawno narzekałem na te bębny.

Co do opon - jeśli zainwestujesz w 4 dodatkowe felgi, klucz do kół i podnośnik, nie będziesz musiał tracić później pieniędzy na wymianę opon w warsztacie. Wymieniasz koła na tej samej zasadzie co zwykłe na zapasowe.

Jeśli masz auto przednionapędowe i będzie Ci ciężko skręcać (jest podsterowne), to załóż sobie zimówki tylko na przód. Znajomy to odkrył przypadkiem, bo nie miał kasy na wymianę 2
pozostałych :D W autach tylno- i 4-napędowych musisz mieć zimówki na wszystkie koła.
Pamiętaj, żeby przy przednionapędówce kupić tylko 2 felgi!
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...
    Renault ALASKAN pick-up Renault ALASKAN pick-up
    Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku Renault Duster Oroch, pick-upa o ładowności pół tony, Renault przedstawia model ALASKAN, jednotonowego pick-upa o nadzwyczajnym designie. Solidny i wygodny, jest on doskonale ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50