1 + dwa spore pieski ale ......

28 Mar 2021, 21:44

Z ciekawości - na co padł wybór?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14067
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Mar 2021, 09:55

bonifacy napisał(a):Kupione .
Na co w końcu padł wybór w ostateczności? Logan, Zafira czy coś zupełnie innego?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

29 Mar 2021, 22:11

Jednak Zafira B. 1,8 140 kucy . Rok budowy jak i pierwsza rejestracja połowa 2011. Przebieg 160 tys km. Nie golec ani wypaśna . Pełna elektryka szyb , klima automatyczna , składane elektrycznie lusterka , czujnik deszczu , automatyka oświetlenia , pakiet chrom , czujniki parkowania tył i przód , no i dach panoramiczny / szklany. Przebieg ? Robię pakiet startowy( taki większy) i widzę że adekwatny . Wymieniam rozrząd , uszczelki chłodnicy oleju a i tzw. uszczelkę pompy olejowej- zapobiegawczo . Tutaj konieczne było zdjęcie miski olejowej .Przed motor nie ulany olejem. Patrząc tam nic nie sugeruje że to gruz ale zobaczymy jak będziemy jeżdzić . Podwozie , zawieszenie- nie ma co robić / poprawiać . Hamulce . Tarcze nie zużyte , klocki około 80 procent żywotności . Tapicerka w stanie dobrym / idealnym. Wyprana . Bez przetarć i niemiłych niespodzianek . Nadwozie / lakier/ jakieś naprawy . Było rzeżbione z prawej strony jednakże zrobione fachowo . Kowalski by się nie obciął . Ja miernikiem grubości lakieru nie mierzyłem ale oczy moje widzą . Gazujemy i pedał w podłogę :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Kwi 2021, 20:12

Gaz na pokładzie jednak jeszcze nie zalegalizowany .Przy rejestracji - Koronawirus ! W WK cyrki . Telefon , termin , jak już to wywołanie po imieniu , wejście , pomiar temperatury ,dezynfekcja rączek , a pan pilnujący porządku do pana krzyczał- dezynfekował się? Gęsiego na schodach , jak się grupa uzbierała to pani poprowadziła na piętro i pan do okienka 4 , pan do 8 a pani do 2 itd.... Sterylizacja na całego . A w biedronce to się dupami ocierają i jest ok. :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Kwi 2021, 21:28

A daj Pan spokój, cyrki robią z tym koronasem, na szczęście tu i mnie to już odpuścili trochę ludzie na wyjebce już, chodzą bez masek nawet po sklepach, czasami ochraniacze się prują ale tyle jego. Już mogli by skończyć pajacować.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16131
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Kwi 2021, 12:22

W tym ich obostrzeniach są dwa istotne udogodnienia . A więc co jeżeli nie możemy , nie dociśniemy się do okienka w ciągu tych 30 dni ? Ano pobieramy druk z neta , wypełniamy , dokonujemy opłat zdalnie ( być może jeszcze jakieś dokumenty a to zapytać telefonicznie ) i zanosimy to do WK na kancelarię ( u mnie jest zaraz przy wejściu ) Kancelaria przyjmuje , datuje i w tym momencie licznik dni do końca wymaganego czasu dla nas się zatrzymuje . Resztę czynności wykonujemy jak możemy stawić się osobiście czy tam mamy wreszcie umówiony termin. Druga sprawa to termin ważności dowodu tymczasowego . Pan w okienku poinformował że w zeszłym roku bodajże w kwietniu ukazało się rozporządzenie czy tam ustawa że w czasie trwania stanu zagrożenia epidemią + dwa tygodnie po jego odwołaniu dowody tymczasowe nie tracą ważności po 30 dniach . Więc nie ma stresu że nie mogę z jakiś tam powodów odebrać dowodu twardego . Jednakże nie przeginać , ciągłość ubezpieczenia musi być zachowana jak i przegląd musi być aktualny . No nie wiem . Tak u mnie w WK się dowiedziałem.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowy Duster 2018: w 100% zmieniony design nadwozia
    Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie ...