10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia

10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia

28 Paź 2015, 16:38

Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi.
Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell. To więcej, niż zaoferują łącznie wszyscy pozostali producenci.

Do końca 2015 roku model ten będzie dostępny w 13 europejskich krajach.
Hyundai ix35 Fuel Cell jest dostępny w 11 europejskich krajach w sprzedaży lub w leasingu, przy czym do końca 2015 roku liczba państw wzrośnie do 13, gdy do sieci dystrybucyjnej dołączy Hiszpania i Szwajcaria.
Sieć dystrybucyjna docelowo obejmie kraje, w których powstanie infrastruktura stacji tankowania.
Na całym świecie model ten jest oferowany w 17 państwach, w tym w Australii, Kanadzie, Korei i Stanach Zjednoczonych.

ImageHyundai ix35 Fuel Cell przystępnym cenowo samochodem na ogniwa paliwowe w Europie.
Z uwagi na brak podatku importowego lub podatku VAT na pojazdy zeroemisyjne, cena modelu ix35 Fuel Cell będzie najniższa w Norwegii.
Norwegia: 57 752 euro (499 900 koron norweskich)

Hyundai ix35 Fuel Cell to pierwszy na świecie produkowany seryjnie samochód typu FCEV dostępny na rynku od 2013 roku.
Pierwszy egzemplarz modelu Hyundai ix35 Fuel Cell zjechał z linii produkcyjnej 26 lutego 2013 roku; tym samym, Hyundai Motor został pierwszym producentem, który rozpoczął seryjną produkcję samochodu zasilanego wodorem.
W czerwcu 2013 roku, Hyundai Motor został pierwszym na świecie producentem aut, który wdrożył do seryjnej produkcji samochody na ogniwa paliwowe i wprowadził je do sprzedaży - miało to miejsce w momencie dostarczenia pierwszych 15 seryjnych egzemplarzy ix35 Fuel Cell do Kopenhagi w Danii.

ix35 Fuel Cell to już czwarty z kolei model typu FCEV firmy Hyundai.
Hyundai ix35 Fuel Cell to już czwarty z kolei model typu FCEV firmy Hyundai. W 2000 roku Hyundai wprowadził model Santa Fe FCEV, w 2004 model Tucson FCEV, natomiast model ix35 FCEV zadebiutował w 2012 roku.

Hyundai jest pierwszym producentem aut, który przeszkoli pracowników specjalnych oddziałów dilerskich zajmujących się autami na ogniwa paliwowe w Europie, a także odpowiednio je wyposaży.
Hyundai Motor jest pierwszym producentem aut, który przeszkoli pracowników oddziałów dilerskich w zakresie serwisowania i naprawy samochodów typu FCEV, aby zagwarantować klientom usługi na najwyższym poziomie.
Do końca 2015 roku w całej Europie będzie 30 oddziałów dilerskich zajmujących się samochodami na ogniwa paliwowe, przy czym do końca przyszłego roku ma ich być łącznie 50.

Hyundai jest obecnie zaangażowany w 2 wodorowe projekty finansowane przez FCH-JU.
Hydrogen For Innovative Vehicles (HyFIVE).
Hydrogen Mobility Europe (H2ME).

Już ponad milion kilometrów przejechanych po drogach całej Europy bez emisji.
Modele ix35 Fuel Cell przejechały po drogach Europy już ponad milion kilometrów, emitując wyłącznie wodę.

Rekord zasięgu na pełnym zbiorniku wodoru wynosi 700 kilometrów.
Najdłuższy dystans pokonany modelem ix35 Fuel Cell z pełnym zbiornikiem wodoru wyniósł 700 kilometrów (ponad 100 kilometrów więcej, niż wynosi oficjalny zasięg, czyli 594 km). Swój udział w zakończonej sukcesem próbie ustanowienia rekordu mieli niezależni naukowcy Arnt-Goran Hartvig (Sports Scientist) i Marius Bornstein (Master of Physics). Wydarzenie to miało miejsce w czerwcu 2014 roku.

Nowy rekord: 2 383 bezemisyjnych kilometrów przejechanych w 24 godziny.
Arnt-Goran Hartvig i Marius Bornstein podjęli również inne wyzwanie polegające na jeździe non-stop przez 24 godziny modelem ix35 Fuel Cell. Podczas tego wyczerpującego testu pokonali rekordowy dystans 2 383 kilometrów.
Film z tego wydarzenia można obejrzeć pod adresem jazda-non-stop-przez-24-godziny-hyundai-ix35-fuel-cell-vt89147.htm

źródło: Hyundai
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2693
Zdjęcia: 9707
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
  Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...
  Mitsubishi i-MiEV najlepszym ekologicznym pojazdem Mitsubishi i-MiEV najlepszym ekologicznym pojazdem
  Model i-MiEV, oferowany przez Mitsubishi Motors Australia Limited (MMAL), został ogłoszony przez magazyn Green Lifestyle najlepszym ekologicznym pojazdem na rynku w Australii. Ten w pełni elektryczny model wywalczył najwyższe ...

 •  
  • Stoisko Audi
   Nowy Nissan Qashqai, przód
   Porównanie: Audi A8 D3, BMW Seria 7 e65, Mercedes S - klasa w221, VW Phaeton
   09accura