10 zdumiewających faktów dotyczących Lexusa NX200t

25 Mar 2015, 13:47

1. Pierwszy samochód Lexusa z turbodoładowanym silnikiem benzynowym – 2,0 litrowy, czterocylindrowy z nową 6-stopniową przekładnią zapewniający większą dynamikę przy zachowaniu ekonomiki zużycia paliwa.

2. Stylistyka klamki drzwiowej: bez widocznego otworu zamka - rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy na świecie w klamce samochodowej.

10 zdumiewających faktów dotyczących Lexusa NX200t
3. Elektrycznie składana tylna kanapa: pierwsza w segmencie elektrycznie składana tylna kanapa, dzielona w stosunku 40:60, sterowana przyciskami umieszczonymi na desce rozdzielczej oraz w bagażniku i po obu stronach kanapy.

4. Drewno Shimamoku: drewno poddane specjalnemu procesowi polerowania w celu uzyskania unikalnego, "stalowego" wykończenia, inspirowanego topowym modelem fortepianu koncertowego Yamaha. Wykończenie powierzchni instrumentu zapobiega odbijaniu się światła docierającego ze sceny, co mogłoby rozpraszać pianistę. Po raz pierwszy Lexus zastosował drewno Shimamoku w elementach stylizacyjnych wnętrza w modelu GS oraz jako wykończenie kierownicy w modelu LS.

5. Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna: umieszczona w konsoli centralnej, pozwala na ładowanie smartfonu, który wystarczy położyć w schowku ładowarki bez konieczności podłączania przewodu zasilającego.

6. Panoramiczny system wizyjny 360°: pozwala oglądać NX "z góry" i dokładnie sprawdzić otoczenie auta przed ruszeniem z miejsca.

7. Zdalny sterownik Remote Touch Interface z touchpadem: umieszczony na konsoli środkowej, umożliwia łatwy dostęp do pomocniczych elementów sterowania, w sposób minimalnie angażujący uwagę kierowcy.

8. Zestaw nagłośnieniowy Premium Surround Sound System firmy Mark Levinson z układem Clari-Fi: światowy debiut w branży motoryzacyjnej. Specjalny układ analizuje i poprawia jakość dźwięku pochodzącego z plików cyfrowych o różnych formatach kompresji.

9. Nowej generacji adaptacyjne zawieszenie o zmiennej sztywności (AVS) z zaworami elektromagnetycznymi: udoskonalony mechanizm regulacji siły tłumienia zapewnia obecnie 30 poziomów ustawienia w porównaniu do 9 możliwych poprzednio.

10. Zaawansowany system ochrony przedzderzeniowej (PCS) w połączeniu z aktywnym tempomatem działającym w pełnym zakresie predkości jazdy (ACC) wykrywa możliwość kolizji NX z przeszkodą znajdującą się przed samochodem. Jeśli układ oceni, że istnieje bliskie niebezpieczeństwo zderzenia, wówczas uruchamia hamowanie przedkolizyjne w celu uniknięcia zderzenia lub ograniczenia jego skutków, w sposób znaczący redukując prędkość auta.

Oczywiście wszystko zależne jest również od opcji wyposażenia danego modelu :)
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus NX w nowych wersjach
  NX, czyli jeden z najpopularniejszych modeli Lexusa doczekał się dwóch nowych wersji. Specjalne odmiany Spice & Chic oraz Cool & Bright wprowadzają w SUV-ie nowy wygląd, szersze wyposażenie standardowe i już ...
  Buty inspirowane Lexusem CT
  Od prawie trzydziestu lat ludzie wybierają samochody Lexusa, by wygodnie podróżować na większych i mniejszych dystansach. Okazuje się, że od teraz w Lexusach można również… chodzić. A to za sprawą butów ...

 •  
  • Warto przeczytać