13-20 tys. do pracy i dość intensywnej jazdy

13-20 tys. do pracy i dość intensywnej jazdy

15 Sty 2012, 22:02

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad zakupem samochodu do prowadzenia działalności gospodarczej. Będzie jeździł w trasy (do 300km) i po mieście. Do ok. 2000km na miesiąc. Nieraz przewiozę jakiś ładunek wielkości drukarki czy komputera w pudle. "Po godzinach" będzie służył jak normalne prywatne auto do wożenia żony i pasażerów.

Mile widziane cechy od najważniejszej:

1. Niezawodny, bezawaryjny (nie umiem naprawiać aut a klienci nie zawsze są wyrozumiali;-))
2. Ekonomiczny ale raczej benzyna + ewentualnie gaz, pojemność do 1.6 (nie chcę przepłacać za OC/AC)
3. 5 drzwiowy hatchback lub kombi, możliwość łatwego powiększenia bagażnika przez złożenie tylnych foteli.
4. Klima, ABS.
5. Na tyle dynamiczny, żeby dało się wyprzedzać w trasie.
6. Niezbyt stary, ok 2005 rok w górę (no chyba że okaże się, że są jakieś szczególnie udane starsze roczniki albo bardziej się opłaci kupić wyższą klasę ale starszą)
7. W miarę ładny;-) Ale to kryterium nie przypadkowo jest na ostatnim miejscu.

Brałem pod uwagę m. in.: Skoda fabia, toyota yaris, hyunday getz, honda jazz, honda civic, peugeot 206 kombi, opel corsa itp.

Jestem troszkę nietypowym przypadkiem: będzie to mój pierwszy własny samochód ale przez ostatnie 10 lat dużo i bez przerwy jeździłem służbowymi (astra, 3 toyoty i fabia tdi), stąd nie wnikałem zbytnio w kwestie napraw itd.(ech to były czasy!!;-))

Od tego googlania mam mętlik w głowie;-) Może ktoś z Was ma propozycje, doświadczenia, za i przeciw?

Pozdrawiam

Przemek
horac
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1991

Re: 13-20 tys. do pracy i dość intensywnej jazdy

16 Sty 2012, 11:12

Co powiesz na Honde Civic VII 1.4 ew 1.6 VTec?
kopect
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 10 2009
Auto: Opel Vectra C
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...
    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda