2 - osobowy roadster

2 - osobowy roadster

30 Kwi 2016, 12:40

Witam.
W związku, ze zbliżającym się latem szukam 2-osobowego roadstera. Budżet to max 10 - 11 tysięcy, muszą się zmieścić wszystkie koszta (kupno, pierwszy serwis, OC). Samochód może być starszy, nie musi być w idealnym stanie, bo będę go stopniowo dopieszczał. Nie musi być też z tego samego powodu super niezawodny, wszechstronny itp, bo będzie to drugie auto, tylko na weekendy i ciepłe dni. Musi dawać na pewno mega frajdę z jazdy.
Myślałem do tej pory o Mazdzie MX-5, Alfie Spider (tej na bazie GTV), Fiacie Barchetta, MG TF. Podoba mi się też BMW Z3, ale to chyba za mały budżet, prawda?
Co z wymienionych mi jesteście w stanie polecić? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje?
xkamilx
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Bertone
Silnik: 1.8 116KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: 2 - osobowy roadster

30 Kwi 2016, 17:49

Ja wybrałbym MX-5 o ile uda się znaleźć coś fajnego, w co śmiem wątpić. Fiat Barchetta to skarbonka bez dna. O Alfie się nie wypowiem.

Z3 też nie grzeszy bezawaryjnością (nigdy nie zapomnę wyklinającego Anglika na ten dach xD), chociaż nie pod względem mechanicznym, a właśnie takich pierdół. No dobra, dach to nie pierdoła w sumie :unsure: Zazwyczaj polecają do niego najmocniejsze jednostki, chociaż w tej kasie to zakup trudny. W ogóle zazwyczaj forumowe Seby jeżdżą kupić to do Niemiec, bo w Polsce znaleźć to to w dobrym stanie to Ci cud.

Generalnie takie auto trzeba bardzo pieczołowicie sprawdzić i nie mówię, że każde sie będzie psuło i będzie zajechane, ale wg mnie Mazda nawet jak będzie to to jakoś przeżyje :) A z resztą może być gorzej.

Btw. w tej kwocie, jeśli wszystko ma się zmieścić w niej ,to ja bym sobie prędzej jakiegoś CRX Del Sol poszukał albo coś innego z "niższej półki", bo tamte auta w odpowiednim stanie to będą haczyć o górny próg i tak na naprawy za dużo Ci nie zostanie.
MoonWalk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Citroen C5
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Renault Maxity Euro V, mała ciężarówka, samochód dostawczy
      Peugeot 807
      Rage-Race 2010
      Targi AutoSalon, bass i tuning