20 tys. Mercedes, opłaca się?

20 Maj 2013, 06:17

Witam, mam do kupienia "po znajomości" Mercedesa C klasy 220 CDI(W203?), automatyczna skrzynia, diesel, skórzana tapicerka, 100% sprawny (z tego co wiem) i wlasnie maluje się na czarny matowy kolor. rok produkcji to 2001 przebieg nie wiem bo nie zapytałam, oprócz tego kilka dodatkowych rzeczy typu jakieś bajery w fotelach itp.
I pytanie czy opłaca mi się go kupic za 20 kółek? Proszę o opinię na temat ceny i ogólnie autka. Dziękuję :)
Magdalenaa
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Fiat Punto II
Rok produkcji: 2001

20 Maj 2013, 06:26

Po samym opisie nikt Ci nie doradzi,jeśli od strony technicznej jest dobry to warto ale dlaczego maluje sie na czarny mat? Moim zdaniem całe auto w tym kolorze wygląda kiepsko.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Maj 2013, 06:33

Kolor to już chyba kwestia gustu, ostatnio widziałam i wygladalo nieźle jak dla mnie.
W takim razie jesli stan techniczny jest dobry to się opłaca, tak? Chyba, że zaproponuje mi ktoś inne autko godne wiekszej uwagi w tej samej cenie?
Magdalenaa
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Fiat Punto II
Rok produkcji: 2001

20 Maj 2013, 10:32

Mercedes- hmmm mieszane uczucia, może dlatego że to juz nie te same auta jak kiedyś. W203 lubi czasami pordzewieć (ponoć nie wszystkie), i elektryka tez nie jest mocną strona. Co do silników, nic nie powiem bo nie wiem :) . A ogólnie niby serwis i części droższe od innych, ale czasami trzeba zaryzykować :P .
napoleon
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 3
Auto: Ford Mondeo
Silnik: benz.lpg

20 Maj 2013, 18:36

Kolega wyżej ma racje. Te mercedesy cholernie rdzewieją. Nie jest to opinia wyssana z palca tylko powielana przez wielu mechaników i blacharzy:)
dany1994
Nowicjusz
 
Posty: 36
Auto: Nie mam
Paliwo: Diesel

20 Maj 2013, 23:04

napoleon napisał(a): może dlatego że to juz nie te same auta jak kiedyś. W203 lubi czasami pordzewieć (ponoć nie wszystkie)


A stare merce nie??? 70% już nie ma tylko i wyłącznie przez rudą. To był ich ogromny problem. Koszmar w starych beczkach...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [E] 300C 3,5 / C6 3,0 / Legend IV 3,5 / GS 300 mk3
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - silnik benzynowy o mocy ok. 250KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chrysler 300C 3,5 - 249KM - ...
    Badaj auto i przeprowadzaj regularne badania techniczne
    Sprawność techniczna pojazdu jest kluczowym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najczęściej stwierdzane przez policję usterki w pojazdach, które uczestniczyły w wypadkach drogowych, to braki w oświetleniu (54%), ...