4x4 do 30.000 zł

04 Maj 2020, 17:08

Cześć,

Potrzebuję zmienić moje E39 na coś z większym prześwitem i napędem 4x4. Czasem poruszam się podziurawionym asfaltem, szutrówkami i drogami leśnymi w górskim otoczeniu - stąd chęć przesiadki na coś dzielniejszego (jednak bez ciężkiego terenu). Z drugiej strony kilka razy do roku robię trasę ok. 2000 km - zależy mi na jako takim komforcie w dłuższej trasie.

Kryteria:
- do 30.000 zł,
- benzyna/lpg (ponieważ nie przekraczam 20.000 km rocznie),
- NIEZAWODNOŚĆ. To dla mnie najważniejsze kryterium.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki. Dużo zdrowia wszystkim :)
kazet102
Nowicjusz

Auto: Audi A4 B5

07 Maj 2020, 14:40

Hmmm dokonałem podobnej zmiany. BMW e38 zmieniłem właśnie na terenówkę.
Do ów zmiany przymierzałem się chyba ze 2 lata i obejrzałem dosłownie wszystko co terenowe w budżecie do ok 25 tys zł... :lol:
Wygrało serce i kupiłem Range Rovera P38 4.6 dlatego, że nie istnieje drugi samochód tak komfortowy na trasie i jednocześnie dzielny w terenie. Jednak to pojazd na tyle specyficzny i drogi w naprawach, że polecam tylko pasjonatom ;)
Gdyby nie LAnd Rover to kupił bym SsangYong REXTON.
Dlaczego ?
- Stara niezniszczalna mechanika mercedesa w nowszej budzie.
- Zbudowany na ramie, ma reduktor czyli pełnoprawna terenówka.
- Niespotykanie bezawaryjny na dzisiejsze standardy motoryzacyjne.
- Wygodny i komfortowy na co dzień, fajnie sprawdza się na trasie.
- Bardzo tani w eksploatacji i śmiesznie tani w zakupie.
Szczerze polecam, kumpla namówiłem. Jest zachwycony :D
Ten jest fajny:
https://www.otomoto.pl/oferta/ssangyong ... CVN5c.html

Uwierz, że jeździłem/ oglądałem już chyba każdego suva :lol: i jak będzie Ci któryś chodził po głowie to uzasadnie dlaczego to zły pomysł :lol:
Wszelkie x-traile, Ravki itp. to parodia do niczego tak na prawdę...
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

07 Maj 2020, 15:18

Dzięki za odpowiedź, jednak Ssangyong jest wg mnie zwyczajnie brzydki... Wygląd nie jest dla mnie priorytetem, jednak są granice :) LR I RR odpadają ze względu na awaryjność. Co powiesz o Grand Cherokee WJ/WK lub jakiejś starszej Toyocie Land Cruiser?
kazet102
Nowicjusz

Auto: Audi A4 B5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryczny napęd 4x4 w hybrydach - 8 rzeczy, które warto wiedzieć
    Od niemal 20 lat Toyota i Lexus stosują w swoich samochodach hybrydowych elektryczny napęd 4x4. Wraz z globalnym wzrostem zainteresowania SUV-ami jego popularność tylko rośnie. Wkrótce układ AWD-i trafi do kolejnego ...
    V Camp Jeep PL 2019 - "Na szlaku Route 66"
    Camp Jeep PL już po raz piąty zgromadził rzeszę miłośników i użytkowników marki. Miejscem tegorocznych zmagań były Mazury, a baza zlokalizowana była na terenie hotelu Mrągowo Resort&SPA. Swoją obecnością ...

•  
    • Warto przeczytać