A1 miał być system....

A1 miał być system....

18 Mar 2015, 09:10

Jak się niedawno dowiedzieliśmy, na A1 nie będzie póki co elektronicznego poboru opłat dla wszystkich samochodów. Niestety - zostaną bramki tak jak dotychczas. Jedynym usprawnieniem będzie to, że powstaną ... dwie nowe bramki :)
Obiecany elektroniczny system poboru opłat dla wszystkich samochodów będzie najwcześniej w 2018 roku :) Pod koniec 2017 miałyby zacząć sie testy. Ale czy to czasami nie są znowu obietnice jak to w Polsce bywa?
Jednakże jest tego jeden plus - na oddawanych do ruchu autostradach nie będą budowane bramki i przejezd nimi będzie za darmo. np. A2 z Łodzi do Wawy i A4 z Krakowa do wschodniej granicy.
Jest też zła strona - w wakacje i święta nadal będzie się stało w korkach do bramek i wielu kierowców będzie albo jechało z ryzykiem stania w kilku kilometrowych korkach albo będzie szukało dróg alternatywnych. Niestety wielu kierowców woli jechać autostradą, stać w kilometrowych korkach żeby zapłacić ( paranoja ) niż poszukać drogi alternatywnej. Niestety - za większością polskich kierowców stoi fakt, że autostradą można "pocisnąć" gaz i nadrobić czas stania w korku do bramek jadąc zamiast 120 220 km/h...Ale to jest Polska i polscy "kierowcy".
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14453
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Seat Leon III - gama silników Seat Leon III - gama silników
  SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane ...
  Limuzyny - przegląd polskiego rynku Limuzyny - przegląd polskiego rynku
  Nawiązując do wydarzenia które dzisiaj się rozpoczyna to limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie i budzi na pewno nie małe emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • passat b5 german style
   Infiniti Q50
   Subaru Impreza STI
   GTP Light