A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa

A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa

11 Sty 2013, 17:08

SZKOŁA AUTO SKODA wspiera społeczno-edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach "A2, że bezpiecznie!". Program stanowi inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad bezpiecznej jazdy ze szczególnym uwzględnieniem ruchu na autostradach. Według danych Komisji Europejskiej liczba zabitych na polskich drogach wynosi aż 14 proc. ogólnej liczby ofiar na drogach Unii Europejskiej.

Image

10 stycznia 2013 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa AWSAII, przedstawiciela komendy policji i reprezentantów SZKOŁY AUTO SKODA. Po jej zakończeniu zorganizowano szkolenie z bezpiecznej jazdy dla dziennikarzy.

W ramach programu zostały wyodrębnione 4 sekcje prezentujące najważniejsze czynności przed zimową podróżą autem: SPRAWDŹ warunki atmosferyczne i drogowe, PRZYGOTUJ zimowy niezbędnik akcesoriów samochodowych, ZASTOSUJ nową wiedzę i umiejętności z serii filmów przygotowanych we współpracy z instruktorami SZKOŁY AUTO SKODA, UWAŻAJ na pracujące służby utrzymaniowe autostrady dbające o bezpieczeństwo i właściwe utrzymanie drogi.

Sekcja "ZASTOSUJ" obejmuje serię dziesięciu filmów, dzięki którym kierowcy mają możliwość poznania sposobów wyeliminowania złych nawyków i błędów popełnianych podczas prowadzenia samochodu. W filmach pojawiają się pytania konkursowe, a poprawne odpowiedzi na nie zostaną nagrodzone. Główną nagrodą jest 10 szkoleń "Safe Driving" w SZKOLE AUTO SKODA. Konkurs będzie prowadzony na profilu facebook Autostrady Wielkopolskiej. Treści edukacyjne będą przekazywane także przez media patronackie.

"Zależy nam, aby każdy kierowca otrzymał informacje, jak bezpiecznie, sprawnie, z poszanowaniem innych uczestników ruchu poruszać się po autostradach. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy video porady" – mówi Andrzej Rogoziński, prezes SZKOŁY AUTO SKODA.

"Mamy nadzieję, że te informacje zaciekawią kierowców oraz uświadomią, jak drobne zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń mogą podnieść bezpieczeństwo i komfort podróżowania" - dodaje Andrzej Rogoziński.

Image

SKODA od lat angażuje się w projekty zwiększające bezpieczeństwo na polskich drogach. Dostarczanie wiedzy o sprawnym poruszaniu i zachęcanie do rozwijania kompetencji kierowców leży w DNA marki.

Akcja będzie prowadzona od 14 stycznia do 24 lutego 2013 roku. Patronat medialny nad programem "A2, że bezpiecznie!" objęła Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, magazyn FLOTA, moto.pl, Telewizja WTK i epoznan.pl. Patronem honorowym akcji jest Komeda Miejska Policji w Poznaniu.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2736
Zdjęcia: 9780
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Światowa premiera nowego Land Cruisera 150 miała miejsce na Frankfurt Motor Show we wrześniu 2017 roku. Legendarny samochód terenowy został gruntownie zmodernizowany i otrzymał bogatsze wyposażenie we wszystkich wersjach. ...
    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6 Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...

  •