A3 8L 1.8T - coś innego? Budżet 10/11 tysięcy.

A3 8L 1.8T - coś innego? Budżet 10/11 tysięcy.

13 Maj 2018, 16:07

Witam,

zbierałem się długo na napisanie tego posta, ale w końcu postanowiłem zasięgnąć otworzenia mi oczu motoryzacji :)
Krótkie informacje:
Budżet: 10-11 tysięcy, bez pakietu startowego
Obszar poszukiwań: Głównie Wielkopolska + Dolny Śląsk, ale nie wykluczam całego kraju
Użytkowanie: Raczej miasto, czasem wypady do teściów 30km, do dwóch razy w miesiącu trasa 200km.
Własne potrzeby: Klimatyzacja, szyby elektryczne, możliwość założenia gazu, możliwości konfiguracji tj. łatwy dostęp do głośników/radia, osprzętu etc.

To teraz bardziej się rozpiszę. Będzie to mój pierwszy samochód, mam 21 lat. Samochód będę kupował za 30-60 dni więc już muszę zacząć rozglądanie się. Nie chodzi mi o podesłanie konkretnych linków, bo jeszcze nie będę się kontaktował, ale raczej o ewentualnie alternatywy i czy to Audi jest dobrym wyborem. Do tej pory jeździłem głównie Corsą C 1.2, czy to do szkoły czy do Wrocławia i nie chcę wpakować się w zbyt małą moc/komfort.
Jeżeli chodzi o Audi - jeździłem już takim, brata mojej mamy, miał wersję poliftową, sprzedał 2 lata temu bo 3D, szkoda, bo bym teraz kupił :) Z nim też te samochody będę oglądał, także zna mankamenty tego Audi. Nie jeździłem na co dzień, raczej gdzieś podwoziłem itp, ale ogólnie podobało mi się. Samochód ten był w wersji 180 konnej.

Golfa 4 raczej nie rozpatruję (nie podoba mi się), Leon w 1.8T będzie ciężki do znalezienia. Nie wykluczam również segmentu D, chociaż pewnie będzie droższy w utrzymaniu. Ewentualnością są silniki wolnossące w 1.8-2.0, ale nie wiem czy dadzą mi tyle frajdy. Myślałem o Astrze H, może B6, Vecta C, Mondeo/Focus. Oczywiście o utrzymaniu samochodu z turbo wiem i liczę się z kosztami. Chciałbym aby był to samochód na dłużej, abym mógł go sobie po woli pielęgnować. Rozumiem również stan tych aut, dlatego też nie wykluczam wyjazdu w całą Polskę.

Jeżeli czegoś zapomniałem - dopiszę :)

Pozdrawiam i dziękuję. :piwo:
krul
Nowicjusz
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Maj 2018, 15:42
Auto: Nie mam

Re: A3 8L 1.8T - coś innego? Budżet 10/11 tysięcy.

14 Maj 2018, 13:17

Odświeżam.
krul
Nowicjusz
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Maj 2018, 15:42
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Parkowanie równoległe w pięciu krokach Parkowanie równoległe w pięciu krokach
    Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...
    Hybrydowa klasa luksusowa – przegląd rynku premium Hybrydowa klasa luksusowa – przegląd rynku premium
    Samochody hybrydowe zyskują coraz większą popularność, a marki premium bynajmniej nie pozostają tu wyjątkiem. W ofercie tego segmentu z roku na rok pojawia się coraz więcej modeli z napędem hybrydowym. Rynek samochodów ...

  •