A4 b7 jaki silnik ?

15 Paź 2019, 19:54

Powiem szczerze mijam te auta codziennie i jakoś rzadko widzę 1,8T, albo tdi albo TFSI albo 2,0
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2019, 19:58

Nawrocjjusz napisał(a):Bardziej zainteresowany jestem dieslem, jak patrzyłem na niemieckich stronach to ciekawe egzemplarze można znaleźć za 3-4 tysiące euro ale jaki jest stan faktyczny , nigdy nic nie wiadomo.

i patrząc na te egzemplarze za 3 tys to szkoda nawet jechać, za 4 tys też cudów nie będzie, ja płaciłem 5-5,5 tys Euro za bdb ezg. poniżej 200 000km, które mają serwis, dobre opony i dobrze wyposażone (tj. nie golasy) i są samochodami bezwypadkowymi, policz jeszcze koszty wyjazdu, koszty sprowadzenia samochodu, koszty opłat, i zrobi Ci się 26-27 tys
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Paź 2019, 20:06

Jak nie boisz się ryzyka to tu jest ładny 2.0tdi pd:
[ogłoszenie nieaktualne]
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

16 Paź 2019, 04:39

A jaka alternatywę możecie polecić skoro 25k to za mało na ciekawa b7 ?
Nawrocjjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Paź 2019, 19:16

To nie o to chodzi że 25 tys to mało ..tylko że jak jest DOBRE Audi B7 1.8T / 2.0i ALT w cenie do 25 tys to na drugi/trzeci dzień już tego nie ma.
Podaż przewyższa popyt, daj mi 20 szt takich aut i dobrych i w tydzień je sprzątnę każde.
To co długo stoi to z reguły kiepskie egzemplarze z jakimiś wadami.
Spokojnie mogę kupić takie za 2500-3000 euro ale po co mi śmietnik z pod siatki z arabskiego komisu? skoro klient mi powie że woli dołożyć i kupić lepsze, OK to ja tez wolę dołożyć i też kupić lepsze, i teraz pytanie czy mi dołożysz ? :lol: czy tylko szukasz już nie napiszę czego.... do czego. :lol:
czujesz już o co chodzi? dlatego jeżeli jeszcze mas quatrro, 2x S-ine to ceny tych aut są naprawdę chore i o zgrozo .... sprzedają się w tej cenie, ludzie powariowali. Dlatego jeżeli ty piszesz że szukasz do 20 tys to napiszę Ci jeszcze raz ZAPOMNIJ
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

16 Paź 2019, 19:20

andrewb25 napisał(a):Podaż przewyższa popyt, daj mi 20 szt takich aut i dobrych i w tydzień je sprzątnę każde.

Zaobserwowałem to samo ale... nie rozumiem tego bo dla mnie jest zwykłe auto :ok:
Pionek pewnie mnie teraz przejedzie :twisted: swoim autem :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

16 Paź 2019, 19:24

na zachodzie też to samo zaobserwowali i ceny są sztucznie nadmuchane :lol: w sumie to dosyć stary już samochód i generalnie bazuje na podłodze B6 więc konstrukcja 20 paro letnia a ceny czasami jak za fabię 1.2 mpi z salonu :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

16 Paź 2019, 19:27

Cały czas temat kręci się wokół benzyny lecz wyraźnie napisałem ze na dobre 1.8T w dobrym wyposażeniu mnie nie stać , rozchodzi się o diesla . Chyba ze jest to ta sama sytuacja
Nawrocjjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10

16 Paź 2019, 19:41

Więc jeśli chcesz diesla to szukaj 1.9tdi, za te pieniądze znajdziesz. A jak nie boisz się ryzyka to podałem Ci alternatywę wyżej. O 3.0tdi w tej cenie również zapomnij.
A ceny tych aut w 1.8t czy 2.0 wzięły sie że śmieciowych benzyn w b8 co jest raczej oczywiste. I to co te auta sobą reprezentują nie ma żadnego znaczenia. Natomiast za 35 tys można zakupić dobre b8 w 2.0tdi cr.
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

16 Paź 2019, 21:18

andrewb25, jesteś pewien że tak w "5 min" ktoś Ci kupi stare nastoletnie Audi za taką kasę , gdzie musiał odkładać cały rok?
Poza tym żyjemy w Polsce, tutaj jest kult rocznika, z resztą w tej kasie można mieć fajnego Golfa VI który wygląda lepiej i często podobnie wyposażony i młodszy, do tego salon PL.
Ja nie jestem taki przekonany czy w Polsce ktoś od ręki wywali tyle kasy na takie auto, nawet jak w dobrym stanie.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Paź 2019, 22:37

Wywali wywali, szczególnie 1.8t. Wystarczy po forach popatrzeć, to co w dobrym stanie schodzi jak bułki w sklepie, szczególnie w S-Line i Q.
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

17 Paź 2019, 14:50

Pionek napisał(a):andrewb25, jesteś pewien że tak w "5 min" ktoś Ci kupi stare nastoletnie Audi za taką kasę , gdzie musiał odkładać cały rok?


wystawiłem z miesiąc temu na fb taką , po 5 min było już kilka zapytań i w godzinach popołudniowych przyjechali pierwsi którzy pytali i ją kupili

Audi A4 B7 1.8T z 2007 R S-line dwadzieścia kilka tysięcy i zastanawiali się może 20minut ...inne podobne B7 max do 2 tygodni było po temacie, miałem ich kilka egz w tym roku już.

Z Q i z podwójnym S-Line miał jeden kolega na FB z 2005R 1.8T i wziął za nią 35 000 zł :shock: myślałem że ciężko będzie mu sprzedać a do 2 tyg odjechał nią ktoś

Tak to wygląda i takie są ceny i raczej taniej nie będzie bo dalej to gorący temat jest.

Tak piszę z własnego doświadczenia
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

17 Paź 2019, 16:45

No to w sumie ludzie są serio dziwni, za dużo mniejsza kase można mieć BEX-a albo 2,0 TFSI np Passat B6
Albo nie jedno BMW które ma te 6 garów, napęd tył i nierzadko mocniejszy silnik.
No ale może S-line ich tak przyciąga.

Swoją drogą za ok 35 tys nie kupi się Mondeo mk4 2,0 ecoboost? więc serio nie rozumiem ludzi.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Paź 2019, 17:06

Ja też nie rozumiem bo b7 to jest to samo co b6, w zasadzie nie wiem czemu ktoś to tak nazwał, bo to powinien być b6 fl. Bexa w Q można kupić za 20k w dobrym stanie, więc dawanie za bfb 2-3 lata mlodsze, trochę słabszy silnik, a technologicznie to samo o 10k więcej jest chorym pomysłem. Za 30k też można bdb lagunę 3 2.0t kupić, Mondeo 4 2.5t tak samo, albo za 35k a4 b8 2.0tdi cr bardzo dobre auto i bezawaryjne, a z innej epoki.
trainpro
Początkujący
 
Posty: 92
Prawo jazdy: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

17 Paź 2019, 18:06

Pionek napisał(a):No to w sumie ludzie są serio dziwni, za dużo mniejsza kase można mieć BEX-a albo 2,0 TFSI np Passat B6
Albo nie jedno BMW które ma te 6 garów, napęd tył i nierzadko mocniejszy silnik.
No ale może S-line ich tak przyciąga.

Swoją drogą za ok 35 tys nie kupi się Mondeo mk4 2,0 ecoboost? więc serio nie rozumiem ludzi.


chodzi też o awaryjność / opinie
2.0 tfsi nie znam nikogo kto by się pozytywnie o tym wypowiadał,
ecoboosty niby chwalone ale jak się zacznie sypać to dalej jest to ekoshit!! może dobre jak ma do 100 000km,
BMK-a znajdź dobrą, nie zakatowaną

Więc wszystko co ma oooo i 1.8T i jeszcze jest podsycone w sieci że to jest cód miód i malina i że och i ach jakie dobre jakie cudowne itp itd,
Renaulta ciężko porównywać do Audi albo i nawet do Forda bo wg. mnie jest to bardzo słabe jakościowo auto, w dodatku o dużej utracie wartości.

to wszystko kreuje CENĘ oraz rynek to wszystko weryfikuje.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie