A4 B7 Rozrząd, pomocy

A4 B7 Rozrząd, pomocy

14 Lis 2017, 00:59

Dzień dobry wszystkim. Jestem posiadaczem audi a4 b7 1.8 163 km. Dzisiaj mechanik wymienił kąpletny, przedni rozrząd w moim samochodzie. Po jego wymianie silnik auta zacząć jakby stukać, do tego dochodzi metaliczny dźwięk gdy auto spada z obrotów. Dodam, że przed wymiana auto chodziło doskonale, silnik równo pracował, nie było stuków czy innych podobnych odgłosów. Silnik pracuje równo, na obrotach. Pali tak jak dotychczas i nie stracił mocy. Jednak zostają te stuki słyszane na środku silnika i tuż przy rozrządzie jakby z rolki napinacza. Wymiana rozrządu przez mechanika polegała na zaznaczeniu na silniku i ząbku śladu w jakiej pozycji się znajduje, zarówno na dolnim jak i górnym wałku. Czy rozrząd mógł przeskoczyć i stad te stuki? Czy to raczej rolka napinacza może oddawać taki dźwięk?
Daniela4
Obserwowany

Auto: A4 B7
Silnik: 1.8 turbo 163
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

Re: A4 B7 Rozrząd, pomocy

14 Lis 2017, 10:33

Źle ustawiony rozrząd prawdopodobnie. Ja jak wymieniam rozrząd zawsze ustawiam na znaki fabryczne bez żadnego zaznaczania. Przy odbiorze tego nie słyszałeś? Informowałeś mechanika o problemie?
Skoro rolka też była wymieniona to nie powinna wydawać odgłosów a napewno nie stukać.
Stukanie jest cykliczne i jego tempo wzrasta z obrotami silnika?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: A4 B7 Rozrząd, pomocy

14 Lis 2017, 17:29

Stukanie nie było cykliczne. Dzisiaj okazało się ze rolka napicznacza hydraulicznego pękła przy montażu. Założono nowa rolke, nie słychać stuków już, ale został dziwny szum metaliczny przy dodaniu gazu i gdy schodzi z obrotów. Tak jakby z napinacza hydraulicznego. Dzwoniąc do drugiego mechanika usłyszałem ze napinacz jest zbyt mocno napiety, bądź pod złym katem. W sobotę jadę do drugiego mechanika, bardziej renomowanego. Mam nadzieje ze zrobią to jak należy. Sądzicie ze ta zmiana głosu pracy silnika może wynikać z napinacza?
Daniela4
Obserwowany

Auto: A4 B7
Silnik: 1.8 turbo 163
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają? Czy płukanki do silnika rzeczywiście pomagają?
    Temat płukanek do silnika to powód do niekończące się dyskusji. Niektórzy uważają, że użycie płukanki nie tylko nie pomaga, ale może nawet zaszkodzić silnikowi. Inni są fanami płukanek i stosują je jako środek ...
    Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...

•