A4 B7 Rozrząd, pomocy

A4 B7 Rozrząd, pomocy

13 Lis 2017, 23:59

Dzień dobry wszystkim. Jestem posiadaczem audi a4 b7 1.8 163 km. Dzisiaj mechanik wymienił kąpletny, przedni rozrząd w moim samochodzie. Po jego wymianie silnik auta zacząć jakby stukać, do tego dochodzi metaliczny dźwięk gdy auto spada z obrotów. Dodam, że przed wymiana auto chodziło doskonale, silnik równo pracował, nie było stuków czy innych podobnych odgłosów. Silnik pracuje równo, na obrotach. Pali tak jak dotychczas i nie stracił mocy. Jednak zostają te stuki słyszane na środku silnika i tuż przy rozrządzie jakby z rolki napinacza. Wymiana rozrządu przez mechanika polegała na zaznaczeniu na silniku i ząbku śladu w jakiej pozycji się znajduje, zarówno na dolnim jak i górnym wałku. Czy rozrząd mógł przeskoczyć i stad te stuki? Czy to raczej rolka napinacza może oddawać taki dźwięk?
Daniela4
Obserwowany

Auto: A4 B7
Silnik: 1.8 turbo 163
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

Re: A4 B7 Rozrząd, pomocy

14 Lis 2017, 09:33

Źle ustawiony rozrząd prawdopodobnie. Ja jak wymieniam rozrząd zawsze ustawiam na znaki fabryczne bez żadnego zaznaczania. Przy odbiorze tego nie słyszałeś? Informowałeś mechanika o problemie?
Skoro rolka też była wymieniona to nie powinna wydawać odgłosów a napewno nie stukać.
Stukanie jest cykliczne i jego tempo wzrasta z obrotami silnika?
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: A4 B7 Rozrząd, pomocy

14 Lis 2017, 16:29

Stukanie nie było cykliczne. Dzisiaj okazało się ze rolka napicznacza hydraulicznego pękła przy montażu. Założono nowa rolke, nie słychać stuków już, ale został dziwny szum metaliczny przy dodaniu gazu i gdy schodzi z obrotów. Tak jakby z napinacza hydraulicznego. Dzwoniąc do drugiego mechanika usłyszałem ze napinacz jest zbyt mocno napiety, bądź pod złym katem. W sobotę jadę do drugiego mechanika, bardziej renomowanego. Mam nadzieje ze zrobią to jak należy. Sądzicie ze ta zmiana głosu pracy silnika może wynikać z napinacza?
Daniela4
Obserwowany

Auto: A4 B7
Silnik: 1.8 turbo 163
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa
    Pierwszy seryjnie montowany samochód z dachem targa – Toyota Sports 800 – kwiecień 1965. Targa top. T-top. Targadach. Różne nazwy, lecz jedno rozwiązanie, które Toyota jako pierwsza firma ...
    Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg
    Dzięki innowacyjnej stylistyce, debiutującym w tym sektorze technologiom oraz gamie zaawansowanych silników, nowy Note silnie zaistnieje w segmencie B. Produkowany w Europie Note został opracowany pod kątem europejskich ...

•