AC i stłuczka

AC i stłuczka

31 Gru 2008, 19:15

Pytanko:

Gdy samochód jest zarejestrowany ( OC i AC ) na ojca , i np. gdy ja kierowałem miałem stłuczkę . W takim wypadku : ojciec traci całość zniżek czy jak to najczęściej 10%, wypłacą odszkodowanie ?? , czy aby wypłacili osoba kierująca musi być współwłaścicielem pojazdu. Jak to jest np. w PZU ?
kp rm

AC i stłuczka

31 Gru 2008, 19:34

Zniżki traci właściciel,bo na niego jest zarejestrowany samochód,a OC nie jest na właściciela,tylko na samochód.W ubezpieczalni ojciec będzie musiał potwierdzić,że kierowałeś samochodem za jego zgodą.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: AC i stłuczka

31 Gru 2008, 21:51

Narazie to nie chcę iść na współwłaściciela bo < 26 lat , kawaler , i przez to cena OC/AC idzie od razu w górę. I właśnie chodziło mi gdy pfu pfu stłuczka czy nie będzie problemów z wypłatą odszkodowania.
kp rm

AC i stłuczka

01 Sty 2009, 15:25

Jeżeli chodzi o OC to nie ma to za bardzo znaczenia.Ale ubezpieczyciel może zarządać dopłaty do składki,jeżeli np. podczas zawierania umowy,ojciec zaznaczył,że samochodu nie będzie prowadziła osoba,która ma prawko poniżej 1 roku bądz poniżej np. 21 lat.Natomiast co do A|C,to zależy od warunków umowy,a dotyczy tego samego przykładu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy? Co nam grozi za używanie telefonu podczas jazdy?
    Polscy policjanci karali w zeszłym roku blisko 250 osób dziennie za korzystanie z telefonu podczas jazdy! Używanie smartfonu, gdy prowadzimy samochód, może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. ...
    Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie
    Doroczny raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wykazał, że w Polsce liczba osób, które w 2016 r. poniosły śmierć w wypadku drogowym w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów, jest ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009