Accord VII/UFO/Lancer IX do 25tyś.

Accord VII/UFO/Lancer IX do 25tyś.

17 Sty 2017, 18:24

Cześć, szukam wskazówek które pomogą mi wybrać pierwsze "poważne" auto. Obecnie poruszam się Ibizą 6l 1.4 100KM benzyna/gaz rok czasu, i chciałbym się przesiąść w większe i droższe auto, gdyż środki teraz na to pozwalają ;) Co mi się nie podoba w Ibizie i czego bym nie chciał w kolejnym aucie? Po pierwsze - tym razem samochód ma być 4/5-drzwiowy, a nie 3-drzwiowy. Po drugie - trochę większy bagażnik, bo przy kole zapasowym i butli za dużo rzeczy mi się nie mieści. Moc/przyspieszenie - jeżeli da się lepiej, to dlaczego nie. Ibiza z takim silnikiem jest dosyć dynamiczna, ale powyżej 100km/h robi się strasznie głośno a i o przyspieszenie ciężko. Samochód ma być pod instalację gazową, nie chciałbym konstrukcji FSI ani turbin. Co na razie wytypowałem:

1. Honda Accord 2.0/2.4 - jak na razie lider, jakby silnik 2.0 miał 6bieg to bym pewnie nie myślał o 2.4, ale że nie ma to bardziej mi się podoba wariant z większym silnikiem. Modele raczej przedliftowe, bo te poliftowe już drogo :)
2. Mitsubishi Lancer 1.8 MIVEC (sportback) - jeżeli chodzi o moc to wiadomo, do Accorda chyba się nie umywa. Ale jeżeli mam wybierać między rocznikiem 2003-2004 a 2009-2010 to mógłbym się poważnie zastanowić nad Lancerem. A i jeśli chodzi o wygląd - tutaj w przodzie jestem zakochany :mrgreen:
3. Honda Civic VIII 1.8 i V-tec - to jest taki kompromis między jednym i drugim, dynamiczny i w miarę mało pali, rocznik poszukiwany pewnie 2006-2007.

A, i zapomniałem powiedzieć o cenie - będę szukał czegoś w okolicy 20-25tyś max. Gaz bym wolał dołożyć swój po jakimś czasie, nie wliczam go w cenę. Podpowiecie mi jak to wygląda jeżeli chodzi o koszta eksploatacyjne? Chciałbym żeby stać mnie potem było na jazdę i ewentualne części - jeżeli ktoś ma, niech się podzieli orientacyjnymi cenami popularnych części ;) Myślałem także o e90, ale brak miejsca na koło zapasowe trochę mnie zmartwił, dlatego przestałem się nad nim zastanawiać :)
yngwie19
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 04 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Seat Ibiza 6L
Silnik: 1.4 16V 100 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Accord VII/UFO/Lancer IX do 25tyś.

21 Sty 2017, 01:42

Mam accord 2003r w dobrym stanie wszystko działa jak należy nigdy na niego nie narzekałem, ale jest jeden problem. Siedzę za granicą i auto w Polsce jest mi zbędne. Niestety będę się musiał z nim pożegnać. Jeśli byłbyś zainteresowany to cena 23tys. Do lekkiej negocjacji. Do obejrzenia na Podkarpaciu.
Snazo09
Nowicjusz

Auto: Honda accord
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
    Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
    Światowy rekord SKODY Citigo CNG! Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Tańczące dziewczyny
      Mazda rim
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive