Adapter bluetouth do TV i krokusy w Dolinie Chochołowskiej

06 Sty 2023, 11:59

Potrzebuję waszej pomocy, bo szukając w necie ( allegro, sklepy ) mam już poplątanie z pomieszaniem.
Chodzi mi o taką sytuację - jadę gdzieś na wakacje. W hotelu oczywiście jest telewizor, ale w tym telewizorze nie ma wifi. A chciałbym np podłączyć telefon, żeby obejrzeć jakiś film czy zdjęcia. Gdzieś widziałem takie urządzenie, które nazywa się ( chyba ) adapter bluetouth. Działało to tak, że wkłada się coś co wygląda jak wtyczka z myszki bezprzewodowej do USB w telewizorze i można połączyć telefon z telewizorem przez bluetouth i mieć ekran telefonu na telewizorze.
Podpowiedzcie jak się to nazywa, albo podrzućcie jakiegoś linka do obojętnie jakiego sprzętu tego typu. Jak już będę miał przykład to może załapię czego szukać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2023, 12:21

Jak TV nie ma WiFi to może nie mieć i hdmi więc chyba w tym przypadku najbezpieczniej połączyć się po kablu ze smartfonem.

Innym wyjściem może być Chromecast 4 tu podłączasz urządzenie do TV i możesz nim sterować ze smartfona za pomocą dedykowanej aplikacji. Na tym urządzeniu z androidem możesz mieć różne aplikacje w tym np. Netflix więc wtedy nawet nie potrzebujesz smartfona do oglądania i wystarczy samo podpięcie tego modułu do TV.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

06 Sty 2023, 15:40

Ale ten Chromecast też może by zdał egzamin, tylko że do jego działania potrzebne jest wifi. I tu pytanie - czy jak w smartfonie mogę się połączyć z hotelową siecią wifi, to ten chromecast też się połączy, czy hotel może np. blokować takie połączenia? Nie znam się za bardzo na sieciach, więc stąd to pytanie.
A to co ja widziałem, łączyło smartfon z telewizorem przez bluetoutch z kolei i wkładało się do USB.
W hotelach największym problemem są telewizory albo bez wifi i smart TV albo jak maja te funkcje, to są one zablokowane. I nie można połączyć się telefonem ani przez WiFi ani za pomocą smart TV.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Sty 2023, 14:28

MotoAlbercik napisał(a):I tu pytanie - czy jak w smartfonie mogę się połączyć z hotelową siecią wifi, to ten chromecast też się połączy, czy hotel może np. blokować takie połączenia?
On jest na Androidzie więc nie powinno być problemu. A jak będzie to zawsze można internet udostępnić ze smartfona robiąc z niego hotspot.
MotoAlbercik napisał(a):A to co ja widziałem, łączyło smartfon z telewizorem przez bluetoutch z kolei i wkładało się do USB.
BT nie jest za szybki i przypuszczam że nie każde oprogramowanie w TV pozwoli na takie podłączenie smartfona mając nawet takie urządzenie podłączone do portu USB w TV.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

08 Sty 2023, 19:30

MotoAlbercik napisał(a):czy jak w smartfonie mogę się połączyć z hotelową siecią wifi, to ten chromecast też się połączy, czy hotel może np. blokować takie połączenia?
będzie się on łączył z każdą otwartą siecią, ja używam tego ciągle w garażu, udostępniam internet z telefonu i oglądasz to na co masz ochotę. chromecast jest na usb.

Rokiko napisał(a):Jak TV nie ma WiFi to może nie mieć i hdmi
oj nie zgodzę się, hdmi to podstawa, ja chyba nie spotkałem tv bez hdmi, to bardzo stara sprawa a wifi nie koniecznie, myślę że znalezienie tv bez hdmi jest już nie do znalezienia
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Sty 2023, 19:55

Kao napisał(a):będzie się on łączył z każdą otwartą siecią, ja używam tego ciągle w garażu, udostępniam internet z telefonu i oglądasz to na co masz ochotę.

To rozwiązałoby sprawę.
Kao napisał(a):chromecast jest na usb.

Jesteś pewny że na USB? Bo z tego co przeglądałem oferty, to chyba jest na HDMI. A do gniazda USB C podłącza się zasilacz. Dla pewności dodam, że piszemy o chromecast 4. Są też jakieś chromecast 4K.
Jak możecie to zerknijcie na te trzy aukcje
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Warto interesować się tą pierwszą opcją? Czy lepiej rozważyć drugą i trzecią? Nie wiem, czy ta druga aukcja nie jest czasem na USB jak wspominasz Kao.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Ponad 210-konna Toyota Yaris
    Sportowa wersja Yarisa z mocnym silnikiem benzynowym. Wraz z nim Toyota powraca do segmentu hot hatchów. Auto o 3-drzwiowym nadwoziu i silniku 210 KM to ogniwo łączące Yarisa WRC z rynkową linią najpopularniejszego ...

08 Sty 2023, 21:51

MotoAlbercik napisał(a):Jesteś pewny że na USB? Bo z tego co przeglądałem oferty, to chyba jest na HDMI
tak tak HDMI, myślałem co innego napisałem co innego.
Mam taki sam jak w 3cim ogłoszeniu już chyba z 2 lata, ten bialy, nie mogę nic zarzucić chodź też nie mam porównania do innych.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Sty 2023, 12:15

Kao napisał(a):tak tak HDMI, myślałem co innego napisałem co innego.

No to szkoda, bo już miałem nadzieję, że jednak będzie jakieś USB. W hotelach są telewizory z HDMI, tu nie ma problemu, ale USB też się kiedyś może przydać. No ale nie ma co wybrzydzać. A jak on się łączy z WiFi? Bo trzeba zawsze wpisać hasło. Gdzie to się wpisuje? Na telewizorze po podłączeniu czy trzeba mieć zainstalowaną ta apkę?
Jak ktoś ma jakąś wiedzę o tym chromecast z drugiego linku, to bardzo proszę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Sty 2023, 13:00

Hasło wpisujesz na tv, wchodzisz w ustawienia sieci i tam wszystko będziesz miał, wszystko jest przejrzyste
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Sty 2023, 18:42

Hdmi podstawa jak potrzebujesz konwerter do USB to możesz dodatkowo zaopatrzyć się w coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] - konwerter video z HDMI do USB.

Kao napisał(a):oj nie zgodzę się, hdmi to podstawa
No tak, chociaż ja w wakacje spotkałem się z TV który nie miał WiFi i hdmi :mrgreen: no ale to już naprawdę rzadkość :wink:

MotoAlbercik napisał(a):Warto interesować się tą pierwszą opcją? Czy lepiej rozważyć drugą i trzecią?
Jak już kupować to tylko oryginalny chromecast 4 od google czyli ta ostatnia opcja.

Tu masz [link do oferty na Allegro wygasł] taki obsługujący rozdzielczość 4K bo ten co podałeś jakiś tani jak na wersję z 4K choć mogę się mylić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

10 Sty 2023, 12:28

Kao napisał(a):Hasło wpisujesz na tv, wchodzisz w ustawienia sieci i tam wszystko będziesz miał, wszystko jest przejrzyste

Ok, dzięki :ok:
A ta przejściówka z HDMI na USB to strzał w 10 :ok: O tym nawet nie pomyślałem, mimo, że mam coś takiego... :D
Ten mój i ten twój Rokiko, to prawie to samo, też od Google, tylko mój jest tańszy, bo ma tylko HD TV, a ten twój ma już 4K i jest to nowsza wersja. Dlatego droższy. Ale myślę, że dołożę tą stówkę i będę miał już coś lepszego i do tego pewniejszego, bo sam sprzedawca to allegro :)
Teraz już mam wszystko jasne i wiem co chciałem wiedzieć na ten temat.
Wielkie dzięki za pomoc panowie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Sty 2023, 12:48

Daj znać jak Ci się sprawdzi :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

09 Kwi 2023, 19:00

No i mam google chromecast4. Jutro będę instalował. Dzisiaj przejrzałem na youtube jak się to robi i wiem prawie wszystko. Jutro się okaże ile :D
Ale mam pytanko - jak całą instalację zrobię na telewizorze w domu, to jak pojadę do jakiegoś hotelu to całą tą instalację muszę robić na nowo na hotelowym tv czy wystarczy że tylko wepnę chromecas-a w złącze HDMI hotelowego tv i będzie działać?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2023, 07:26

MotoAlbercik napisał(a):jak całą instalację zrobię na telewizorze w domu, to jak pojadę do jakiegoś hotelu to całą tą instalację muszę robić na nowo na hotelowym tv czy wystarczy że tylko wepnę chromecas-a w złącze HDMI hotelowego tv i będzie działać?
wepniesz i będzie działać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Kwi 2023, 08:38

Ok. Dzięki :ok:
Zainstalowałem wszystko dzisiaj i elegancko działa :)
W czwartek jadę do zakopanego więc podłączę sie pod hotelowy TV a jak wrócę to napisze jak to działa z hotelową siecią.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000