Akcyza od Pojazdów

Akcyza od Pojazdów

22 Mar 2010, 22:31

Witam. Moje pytanie brzmi w jaki sposób jest naliczana akcyza od samochodów osobowych wiem tylko ze pow 2 litrow pojemności obowiązuje stawka 18,5%(taka też własnie mnie interesuej) i teraz nie wiem czy od pełnej ceny rynkowej czy od jakiegoś obliczonego procentu tej ceny???? Oraz gdzie mogę znaleść cene rynkową danego modelu ponieważ w EuroTax nie mogę znaleść tego modelu. Bardzo bym prosił o szybko odpowiedz ponieważ chce kupic samochód Saab 9-5 Aero 2003r 2.3Turbo(250km) i bardzo mnie interesuje ile będe musiał zapłacić akcyzy za ten samochód!! Dzieki i Pozdrowienia!!!!!!
Dzymek27
Nowicjusz

Miejscowość: Włochy

Re: Akcyza od Pojazdów

24 Mar 2010, 08:45

Samochody osobowe o pojemnosci do 2000 (włącznie) - 3.1 %
samochody osobowe powyżej 2000 - 18,6 %
kropka1
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

LED-owa rewolucja LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...
    Manewr skrętu na skrzyżowaniu Manewr skrętu na skrzyżowaniu
    Manewr skrętu – kierowcy często nieprawidłowo wykonują ten manewr, nie dostosowują prędkości, nie biorą pod uwagę warunków pogodowych i zapominają o zatrzymaniu się, gdy skręt jest warunkowy. "Po pierwsze, przed ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI