Jakie oznaczenia stosuje się w akumulatorach kwasowych?

02 Mar 2009, 18:49

witam chcialbym zapytac czy moze ktos wie jakie oznaczenia stosuje sie w akumulatorach kwasowych?? z gory dzieki
lukasz_17
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Okolice Łomży

03 Mar 2009, 15:38

Pojemność np.55 Ah,moc rozruchowa np 530 A.Im wyższy prąd rozruchowy tym lepiej.Należy trzymać sie zalecen producenta samochodu tyczących tego pierwszego oznaczenia,jesli załozysz np aku o 65 Ah do samochodu do którego zaleca się 55Ah ,zawsze bedziesz miał akumulator niedoladowany ,skrocisz tym samym jego żywotność,taki akumulator nie bedzie miał takiego uderzenia ,bedzie krecił wolniej rozrusznikiem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

03 Mar 2009, 21:26

Nie przesadzajmy 10Ah to jeszcze nie jest az taka duza roznica zeby był nie doładowany. Ja miałem standard 45Ah a kupiłem 55Ah i wszystko było ok akumulator był kilka razy sprawdzany w serwisie i wszystko było ok.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

03 Mar 2009, 21:32

Ja mam zalecany 55 Ah,kupiłem taki właśnie akumulator,kręcił jak szalony po kilku latach mi sie zużył ,założyłem nastepny 60 Ah myslałem że bedzie lepszy i juz nie kupię nigdy o większej pojemności jak jest zalecany,nigdy bo to już nie jest to,już mi tak nie kręci,tylko 5 więcej a ja poczułem różnice !
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Mar 2009, 09:38

No widzisz kazdy ma inne doswiadczenia, może to zalezy od samochodu jakie ma ładowanie i od firmy akumulatora. Ja jak już pisałem wszystko było sprawdzane w serwisie bo jak bym nie sprawdzał to gwarancja by przepadł no ale i tak juz jest po gwarancji bo aku ma ponad 4 lata i smiga elegandzko.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

04 Mar 2009, 09:58

Ten właściwy był f-my Vecter czyli Centra,ten drugi Bosch Silver(faktem jest,że cholernie trwały).Bosch kręcił super tylko tuż po zakupie,potem juz nie miał tego uderzenia,po prostu był niedoładowany ,ja to czułem.Oczywiście ,że należy brać pod uwagę stan rozrusznika,ja mam automata dlatego profilaktycznie utrzymuje rozrusznik zawsze w nienagannym stanie.Po prostu ten pierwszy aku 55Ah był ładowany odpowiednim prądem czyli 5.5A a ten drugi był ładowany takim samym a powinien wartoscią 6A.Jesli zauważam,ze samochod mi troche gorzej odpala a tak miałem z Dieslem zawsze szukałem przyczyny,kupowanie Aku o wiekszej pojemnosci według mnie jest niewłaściwym pomysłem,ja czekam tylko kiedy ten BOSCH mi siadzie(chyba nigdy) a mam go już 5 lat,wymienię na 55 Ah czyli taki jaki ma być.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...

04 Mar 2009, 10:47

Miałem kiedyś 45 Ah stary niemiecki,tak jak zaleca producent,
kręcił dobrze,zaczął zimą w mrozy siadać, brat mógł mi przywieżć z niemiec używany, ale ja chciałem sprawdzić nowy.
Kupiłem w supermarkecie ,tak jak chciałem,większy 65Ah.
Teraz zimą mocniejszy ,wolniej kręci, latem kręcił ładnie.
Ładowanie w samochodzie jest OK.
Jeśli kiedyś będę zakładał akumulator to tylko taki jak zaleca producent,nigdy większy.
piotr2273
Aktywny
 
Posty: 335

04 Mar 2009, 15:22

Ogólenie to odradzam kupno akumulatorów w supermarketach.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

04 Mar 2009, 17:04

To świeta racja,można kupić strupa wyleżalego który nigdy nie bedzie już zdrowy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Mar 2009, 19:16

dzieki bardzo
lukasz_17
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Okolice Łomży

07 Lut 2018, 15:54

Fajny model akumulatora kupowałem od ( reklama ) jakiś czas temu i służy mi bezproblemowo. To jest akurat format Ca Ca, dobra żywotność, nie ma jakiś zwarć, czy blokad, pracuje równo, póki co może jakiś mrozów nie trafiłem ale w każdym razie z rozruchem silnika mi problemów nie robił. O akumulatorach z ich serii można poczytać na ( reklama )
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik 11 Lut 2018, 13:41, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Reklama
kamilswiech
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 13 03 1990
Przebieg/rok: 48tys. km
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna + LPG