Alfa 156 - czy warto kupic?

23 Lut 2008, 15:36

witam mam pytanie chce kupic alfe romeo 156 rok od 98 do 2000 na mlodsze mnie nie stac chcialbym sie dowiedziec czy to dobre auto z jakim silnikiem kupic prosze o wszelkie rady? z gory dziekuje i pozdrawiam
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15

23 Lut 2008, 17:45

Ogólnie nie polecam alfy ponieważ jest bardzo awaryjnym samochodem
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

25 Lut 2008, 08:53

Z tym się zgodzę, ale pomimo że jest awaryjna (bo to w sumie fiat :lol: ) to bardzo fajnie wygląda. Znam ludzi którzy nią jeździli i nie mieli specjalnie jakichś tam problemów. Ja polecam.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

25 Lut 2008, 12:13

Alfy Romeo podobno kupuje się oczami, a nie rozsądkiem. Auta naprawdę ładne, chciałoby się powiedzieć, że nawet piękne. Ale wiadomo - Włosi mają do tego rękę. Niestety z awaryjnością gorzej. Zbyt wiele modeli cierpi na jakieś niedomagania.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

25 Lut 2008, 16:52

no tak tu jest racja auta piekne a wiecie moze jak z kosztami czesci drogie, czy jest ich duuzo, czy sa zamienniki, i jakie silniki najbardziej sa awaryjne?? pozdrawiam
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15

25 Lut 2008, 16:55

a moze wiecie co zamiast alfy moglbym wybrac tak do 12000zl?? szykam ladnego wygodnego z ladnym wyposazeniem oszczednego i malo awaryjnego samochodu??
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Jak warsztaty w Polsce zamawiają części?
    Mimo, iż rośnie liczba warsztatów z dostępem do szerokopasmowego Internetu oraz tych wyposażających swoich pracowników w urządzenia mobilne, wykorzystanie globalnej sieci do celów biznesowych jest niewielkie. ...

25 Lut 2008, 18:04

Hehe za 12tyś cudu nie znajzdziesz :) (Alfy 156 w dobrym stanie od 18tyś kosztują). Tu polecam Audi 80 TDI nie jest może piękne ale na pewno bardzo trwałe i oszczędne.
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

25 Lut 2008, 18:18

akurat mój znajomy ma 156,wcześniej też miał.Ogólnie bardzo zadowolny jest.Jak chcesz to napisz mi co Cię dokładnie interesuje a ja go zapytam.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

25 Lut 2008, 18:37

interesuje mnie wsumie wszystko na temat tego auta jaki silnik? czy czesci jest duzo i czy sa drogie? jak trwalosc tego auta? spalanie? itp? z gory dziekuje i pozdrawiam
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15

25 Lut 2008, 21:12

Alfa jest piękna......to fakt, ale ja bym jej nie kupił. Kupisz sobie taka, za niewielkie pieniądze, dobry rocznik, będzie pięknie wyglądała....będzie szybka.....tylko jest ale.
Będzie się ciągle psuła, jak wymienisz coś w silniku, siądzie zawieszenie, jak zawieszenie, to elektryka...to "samochód skarbonka" ;) Nie polecam ;)
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

25 Lut 2008, 22:41

Kolego wyżej bez przesady. Aż tak źle to nie jest. Co jakiś czas coś się zepsuje, może trochę częściej niż w innych autach i to wszystko.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

25 Lut 2008, 22:50

kamil3475 napisał(a):interesuje mnie wsumie wszystko na temat tego auta jaki silnik? czy czesci jest duzo i czy sa drogie? jak trwalosc tego auta? spalanie? itp? z gory dziekuje i pozdrawiam

do tygodnia postaram się żeby Ci odpowiedział.:)
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

27 Lut 2008, 10:30

Generalnie odradził zakupy auta za 12 tys w skrócie będzie to poprostu szrot,w taki samochód będziesz musiał wsadzić minimum 5 tys zł.Silniki JTD sprawiają mniej kłopotów niż benzynowe JTS.Benzyny słabo tolerują gaz i ogólnie nie polecał.Zawieszenie mocno w dupe dostaje.Generalnie to w ASO za 150-200 zł taki samochód Ci sprawdzą.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

27 Lut 2008, 13:00

ok dziekuje za wiadomosci jak bym mial zamiar kupowac to go dokladnie sprawdze ale juz sie zastanawiam nad czyms innym ale niewiem jeszcze czym pozdrawiam
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15