Alfa Romeo 156, awaria lamp i prędkościomierza

Alfa Romeo 156, awaria lamp i prędkościomierza

17 Paź 2019, 20:54

Witam, niedawno w mojej Alfie zaczął się problem z oświetleniem a mianowicie z mrugającymi ksenonami jakby coś czasem nie łączyło i notoryczny problem z prawym kierunkowskazem który mruga z dużą częstotliwością. Jak włączam prawy kierunkowskaz i nacisnę lekko hamulec to zwalnia... Ogólnie po paru dniach jakby padł prędkościomierz i licznik kilometrów nie nalicza dystansu... Co może być przyczyną?
erykghua
Nowicjusz

Re: Alfa Romeo 156, awaria lamp i prędkościomierza

18 Paź 2019, 14:22

Sprawdź podłączenia kabli przy światłach to trochę wygląda jak by był problem z masą lub gdzieś robiło się jakieś zwarcie.
Zacznij od tylnych lamp bo może coś tam jest nie tak skoro przy wciskaniu hamulca coś się zmienia.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

18 Paź 2019, 19:55

A myślisz, że od lamp będzie zwarcie i prędkościomierz przez to nie działa?
erykghua
Nowicjusz

18 Paź 2019, 22:11

erykghua napisał(a):A myślisz, że od lamp będzie zwarcie i prędkościomierz przez to nie działa?
Raczej nie powinno to mieć związku z prędkościomierzem ale ja bym zaczął od wyeliminowania tej przyczyny ze światłami.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

19 Paź 2019, 13:20

Na sam początek sprawdź napięcie ładowania oraz klemy na aku plus masa na karoserii. Takie rzeczy w Alfach dzieją się jak jest problem z napięciem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku 7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku
    Rok 2019 był dla Toyoty rokiem siedmiu premier. Japońska marka wprowadziła na rynek nowe auta różnych segmentów - kompaktową Corollę w trzech wersjach nadwozia, sportowe coupé GR Supra, SUV-a RAV4, sporego ...
    Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić? Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?
    Koledze zepsuł się reflektor mianowicie nie zapala mu się led w jednej z lamp nie świeci w ogóle a w drugiej miga czasami. Są to wersje europejskie zwykłe soczewki z ledami (nie Xenon) czy jest możliwość naprawienia ...

•