Alfa Romeo czy VW Passat

Alfa Romeo czy VW Passat

27 Mar 2011, 13:36

Witam mam dylemat jakie auto kupić , do wyboru jest Alfa romeo 156 1.8 140KM benzyna+gaz czy może VW Passat 1.6 benzyna 110KM, obydwa auta to rocznik 1999 , cena Alfy jest niewiele mniejsza , lecz jesli zdecydowalbym sie na passata to chcialbym przerobic go na gaz. Poproszę o wasze opinie.
mateuszek238
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

Re: Alfa Romeo czy VW Passat

27 Mar 2011, 15:46

Passata nie ma z silnikiem 1.6 110KM, tylko 101KM i jest to silnik zdecydowanie za słaby do tego samochodu. Rozważałbym minimum 1.8 125KM.
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce

27 Mar 2011, 15:49

Ja polecałbym alfę, ale nie w benzynie tylko w dielsu. Nie wiem jak jest na prawdę ale słyszałem że benzyniaki w alfie są kłopotliwe.
beybe
Początkujący

Miejscowość: Limanowa

27 Mar 2011, 18:39

Brat ma alfe 2.0 T spark w benzynie i chodzi bardzo przyzwoicie. Jeżeli do alfy wkładać gaz to tylko najwyższej klasy ponieważ T spark jest delikatną jednostką. Ja bym zdecydował jednak Alfe Romeo ponieważ wydaje mi się być bardziej ciekawym autem niż passat
MlodyBarney
Początkujący

Miejscowość: Chorzów

27 Mar 2011, 18:45

No raczej, że Alfa Romeo, myślę że łatwiej znaleźć zadbaną Alfę niż Passata.
Po za tym Alfa ma dużo ładniejszą sylwetkę. Z awaryjnością różnie bywa. Zależy jak dbał poprzedni właściciel i jak będzie dbał obecny. :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

27 Mar 2011, 18:59

Zależy wszystko jeszcze od tego czym się kierujesz:D jak sercem to alfa jak rozumem to passat jak większość ograniczonych ludzi:D
MlodyBarney
Początkujący

Miejscowość: Chorzów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...
    Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta
    Pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który w połączeniu z agregatem elektrycznym oferuje moc na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą stanowiącej ...

• Re: Alfa Romeo czy VW Passat

28 Mar 2011, 16:38

Nie jest łatwo znaleźć zadbaną alfę z tego rocznika. Silnik Twin Spark niezbyt dobrze znosi gaz [ może wymagać częstych regulacji i mogą występować falowania obrotów]. Dodatkowo trzeba się liczyć z możliwością awarii wariatora w silniku benzynowym TS
    + szybsza wymianą paska rozrządu (co 60tys.). Dodatkowo alfa ma dość skomplikowane wielowachaczowe zawieszenie, które stosunkowo szybciej od innych aut wymaga ingerencji (kwestia naszych dróg), a części do najtańszych nie należą. Krótko mówiąc raczej nie jest to auto dla bardzo oszczędnych kierowców. Jeśli szukasz auta bardziej oszczędnego (tak myślę, patrząc na to, że chcesz auto z gazem), to chyba lepszym dla ciebie wyborem będzie Passat, choć z pewnością Alfa jest autem bardziej oryginalnym, które lepiej się prowadzi i dostarcza większej radości z jazdy.
    156

28 Mar 2011, 17:48

Zdecydowanie Alfa ale raczej JTD (TS ma nietrwały układ korbowo tłokowy, nadmierne zużywanie oleju) Chyba że drogi po których jeździsz wyglądają jak po nalalocie bombowym. Wtedy sobie odpuść bo będziesz męczył i auto i siebie.
    AreBie
    Aktywny

Miejscowość: NML

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda