Alkomat - jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru?

30 Maj 2019, 18:13

poczytaj temat a zobaczysz jakie są polecane alkomaty. Ja np polecałem alkohita. Jest wybór z kilku modeli. Wszystko zależy od Twojego budżetu.
mazi88
Początkujący

Miejscowość: Kuźnia

30 Lip 2019, 20:46

Masz u siebie jakiś konkretny model na myśli? Czy może masz taki u siebie?
Funriel
Początkujący

Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Wrz 2019, 07:49

W sumie warto posiadać alkomat. W końcu 0,2 promila to już wykroczenie i możemy mieć ogromne problemy, więc lepiej po imprezie sprawdzić stan trzeźwości. Jeśli chodzi o model alkomatu to według mnie lepiej kupić coś z wyższej półki, ponieważ są o wiele dokładniejsze. Aby zmotywować do posiadania alkomatu i nie wsiadania pod wpływem wystarczy poczytać co grozi nam za jazdę po alkoholu. Myślę, że posiadając taką wiedzą dwa razy sprawdzimy nasz stan trzeźwości.
Bolek999
Obserwowany

20 Wrz 2019, 21:48

dobrze prawisz. Polać Ci. :)
alkomat to nie jest zła rzecz. Trzeba mieć tylko dobre urządzenie. Alkohit kiedyś wygrał test w gazecie Motor i miał wyniki podobne do policyjnego.
mazi88
Początkujący

Miejscowość: Kuźnia

02 Mar 2020, 17:42

Jak szukacie porządnego alkomatu sprawdźcie sklepy w których mają ich duży wybór. Mi pomogli wybrać alkomat, jestem bardzo zadowolony. Jak nie jesteście obeznani w temacie to pewnie chętnie pomogą ;)
jan866
Nowicjusz

22 Lis 2022, 21:48

Zgadzam się z przedmówcą Marek99. Posiadam właśnie ten model al8000 i szczerze mówiąc, nie potrzebuję nic z wyższej półki. Oczywiście, przynajmniej raz w roku przeprowadzam odpowiedni serwis mojego alkomatu, żeby mieć pewność, że poprawnie działa 8)
Marc00
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poczekaj z odpięciem pasa bezpieczeństwa
    W zeszłym roku 8% wszystkich wypadków drogowych zakończyło się wywróceniem się pojazdu. Zostało w nich rannych aż 2037 osób, a 146 poniosło śmierć(1). Co zrobić po wywróceniu się auta? Jeśli jesteśmy ...
    Jak sprawdzić auto przed zakupem?
    Kupno używanego samochodu to inwestycja, która wymaga szczególnej uwagi. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie skontrolować wiele elementów. Zaniedbanie któregoś kroku może skończyć się przykrą ...