Alkomat wielokrotnego użytku

29 Paź 2014, 22:38

Dobry wieczór. Potrzebuję rady przy zakupie alkomatu. Mój tato chce kupić i poprosił mnie, żeby zrobić małe rozpoznanie w temacie. Alkomat musi nadawać się do wielokrotnego użytku, ma nie być to jednorazówka.
Garażer
Początkujący
 
Posty: 57
Auto: Opel Astra
Rok produkcji: 1998

30 Paź 2014, 14:33

Jeżeli chcesz kupić coś co Ci trochę dłużej posłuży i będzie dokładne, to zainwestuj w alkomat Sentech Al-7000. Z tego co widzę, to na motointegrator dostępny jest za 246 zł, do tego dorzucają jeszcze roczną kalibrację. To ważne, ponieważ po jakimś czasie, nawet najlepszy alkomat trochę się rozstraja. Takich do 100 zł, to nawet nie kupuj - bo się rozczarujesz.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 176
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

30 Paź 2014, 14:50

jakiś czas temu pytałam o to samo, ale nie dostałam odpowiedzi, więc poszperałam trochę w necie i kupiłam alkohit x50, bardzo fajny, bezustnikowy, dokładny i ma 3 lata gwarancji, a do tego jeszcze darmowe kalibracje. Mężowi prezent się podobał :) Przejrzyj sobie ich modele w sieci, na pewno też coś fajnego znajdziesz :)
jakataka
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: 3miasto

30 Paź 2014, 22:18

Uuu, a za 200 też będzie dobry? Tato ma jakieś 500 zł na ten alkomat. Oczywiście może być taniej, ale chyba z kimś gadał o tym i ktoś walnął taką sumę. Widzę, że ten x50 jest bliższy tej kasy, tylko czy dobry? Co to znaczy, że jest elektrochemiczny? Alkohit to chyba znana firma.
Garażer
Początkujący
 
Posty: 57
Auto: Opel Astra
Rok produkcji: 1998

06 Lis 2014, 10:14

x50 to wg mnie jeden z lepszych modeli i o samą dokładność pomiaru raczej nie masz się co martwić,fakt że jest droższy ale tutaj płacimy także za jego jakość i moim zdaniem jak najbardziej warto.
Eperfekt
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Seat
Silnik: Ibiza 1.9
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

07 Lis 2014, 07:53

Z alkomatami to jest różnie, sam kiedyś kupiłem nie najtańszy 200PLN i pokazywał co chciał i niedokładnie. Porównywałem z alkomatem kumpla za 70 zł i dawał bardziej realne wyniki.
ZibiZ
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Audi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...

08 Kwi 2015, 02:55

Moim zdaniem za 100-200 zł nie da się kupić dobrego alkomatu. Swój kupiłem za ok 350zł i jest bardzo dobry.
WojciechM
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: honda

10 Sie 2015, 12:29

Też mam podobny dylemat , zacząłem szukać alkomatu i trafiłem na taką stronę [reklama] ktoś z Was używa , ma ? .

Ojjjj :evil:
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 11 Sie 2015, 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
kolargol
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Auto: mercedes
Silnik: disel
 
cron