Alternator? - zapala się kontrolka akumulatora

05 Lip 2019, 22:17

Witam wiec tak pacjent c max 1.6tdci po odpaleniu i jednej minucie około jak silnik jest uruchomiony zapala sie kontrolka aku, wymieniłem dziś szczotkotrzymacz ponieważ szczotki brakowało juz liczyłem ze to ten kłopot lecz sie mylilem, w dalszym ciagu sie tak dzieje ktos jakieś sugestie ma?? Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez ArteK 08 Lip 2019, 13:23, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Poprawiłem składnie całego tematu bo się czytać nie dało, następnym razem się przyłóż
Dzikus
Nowicjusz
 
Posty: 11

06 Lip 2019, 08:14

Widocznie nie szczotkotrzymacz był problemem a jest on w samym alternatorze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16107
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lip 2019, 08:28

Dzieki za poprawienie tekstu pisalem szybko i nie zwracalem uwagi , teraz juz wiem ze to nie szczotkotrzymacz oddam go chyba do mechaniora bo juz nie chce mi sie gdybac
Dzikus
Nowicjusz
 
Posty: 11

08 Lip 2019, 13:25

Sprawdziłeś może jak zachowuje się napięcie po uruchomieniu silnika? Skoro kontrolka zapala się po około jednej minucie to znaczy że na początku ładowanie musi być w normie. Ciekawe do jakiej wartości później spada i czy zawsze tak się dzieje po odpaleniu silnika?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Lip 2019, 13:56

Problem zostal rozwiazany szczotkotrzymacz to raz dwa problem byl z wirnikiem
Dzikus
Nowicjusz
 
Posty: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie!
    Aż połowa ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku(1). Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo ...
    [2018] Alpine A110
    Przez kilka ostatnich lat słyszało się tylko o znikaniu kolejnych marek. W końcu mamy jakąś reaktywację. Francuski Alpine (nie, nie producent car audio) przedstawił model A110 nawiązujący do protoplasty. Technicznie - 1,8 ...