Analiza wykresów

17 Maj 2020, 16:12

Witajcie.
Mam od starego właściciela wykresy z hamowni, dwa na górze są na serii, potem został zrobiony DP na 3" i przesunięty katalizator do tyłu (wykres na dole po prawej), a następnie zawór blow off (wykres na dole po lewej).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ciekawi mnie jak to jest, że między serią, a zrobionym DP różnica jest znikoma, a nawet chyba gorszy jest wykres, a potem po zmianie zaworu nagle jest +30 koni i +15Nm. W temacie jestem zielony dlatego tutaj proszę o wytłumaczenie czy to normalne? Z tego co czytałem seryjny zawór daje poprostu powietrze przed turbo a ten co mam wypuszcza poza układ i to nie daje wzrostu mocy a ewentualnie spadek.
szczepan997
Nowicjusz

Auto: Renault megane II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Maj 2020, 17:09

BOV odpowiada za trzymanie ciśnienia doładowania. Widocznie po dp serja nie ogarniała tematu. Po wymianie można było przytrzymać większego boosta.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Maj 2020, 17:22

Dzięki za odpowiedź, no teraz to ma sens. A powiedz jeszcze czy bez zmiany softu jest możliwy taki wzrost czy musiało być coś dłubane, bo sprzedający mówił, że soft seria?
szczepan997
Nowicjusz

Auto: Renault megane II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Maj 2020, 17:52

Przyrosty będą nawet bez softa tylko jest kwestia charakterystyki mocy i nm co trzeba zrobić strojeniem.
Dlatego przy tuningu hasło "przybyło mi tyle i tyle mocy" nic nie jest warte.
Z tego też korzystają koncerny w celach oszukiwawczych :D

Bez strojenie możesz mieć 50km więcej a jak zrobisz strojenie możesz mieć 40km więcej tylko auto zacznie jechać.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator ET i szerokości felgi
    Porównywarka ET i szerokości felgi pozwoli wizualnie przedstawić różnice jakie wynikną po zmianie felg. Na tej podstawie jesteśmy w stanie sprawdzić jeszcze przed zakupem czy takie felgi nie będą nam wystawały ...
    [D] 159 1,9JTDM / 320d e90 / C 220 CDI w203 / S60 2,4 D5
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 159 1,9JTDM - 150KM - BMW 320d ...

•  
    • Warto przeczytać