Anglik bez prawa rejestracji

Anglik bez prawa rejestracji

04 Lip 2018, 11:16

Witam, czytałem wiele tematów ale nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi, i dobrze wytłumaczone to wszystko co chcę wiedzieć.

Sprawa wygląda tak, że na pewnym portalu aukcyjnym stoi anglik po atrakcyjnej cenie, po konsultacji ze sprzedawcą jest to auto bez prawa rejestracji, z przeznaczeniem na części, jak to napisał.

Ja sam chciałbym zakupić ten samochód rozebrac i sprzedac go na czesci przy pomocy facebookowych grup badz allegro/olx. potrzebuje pomocy, z czym to sie wiaze, z czym je.
Czy czekaja mnie jakies oplaty za taki samochod? Akcyza? Auto stoi w PL sprowadzone przez sprzedajacego
Jak sie nie nadziac, jaka umowe sporzadzic, wystarczy umowa kupna sprzedazy? Skad wiadomo ze pojazd nie jest kradziony?

Druga sprawa to rozbiorka tego samochodu w Polsce podobno nie legalne, jak sie uchronic przed "donosami"?
To taka sama sprawa jak w sytuacji kiedy chcialbym z kupionego anglika przelozyc np zderzaki blotniki silnik do swojego samochodu, tez nie moge? Jak z dzialalnoscia gospodarcza i podatkami musze cos placic zeby nie odwiedzil mnie skarbowy? Prosze o informacje jak to wyglada
matheo99
Nowicjusz

Auto: E46

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...
    BMW Concept X6 2007 BMW Concept X6 2007
    BMW Concept X6 ten przedprodukcyjny samochód koncepcyjny jest pierwszym na świecie autem typu SAC (Sports Activity Coupé). Koncept prezentuje wizję BMW scalającą cechy modeli BMW X z atrybutami typowymi dla ...

•  
    • WOŚP 2008
      Lotnisko
      Audi A3 2012 wnętrze, 2
      mon2