AR 156 vs Volvo S40 vs ... no właśnie czekam na rady

[AR 156 vs Volvo S40 vs ...] no właśnie czekam na rady

30 Gru 2007, 00:12

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, jako nowy użytkownik tego forum.

W marcu mam zamiar kupić swój pierwszy samochód. Kwota to ok 16k zł na auto i opłaty (łącznie z OC).
Pierwsza sprawa która mnie intereuje to różnica cen ubezpieczeń w zależności od pojemności silnika. Nie mam zniżek i liczyłem się z kwotą 1500zł na OC. Chciałbym kupić jakieś auto o mocy powyżej 100 KM, czyli coś koło dwóch litrów (lub 1.6 w przypadku AR), ale jeśli ubezpieczenie będzie dużo tańsze dla auta z silnikiem 1.4 to będę się jescze musiał zastanowić nad tą kwestią. A może mógłbym podzwonić po ubezpieczalniach i popytać? Odpowiedzą, czy cene podadzą dopiero przy kupowaniu OC?

Druga kwestia to wybór auta. Auto to najlepiej sedan lub liftback, wprawdzie ja swojej rodziny jeszcze nie założyłem, ale rodzice nie mają prawa jazdy więc samochodem często będzie podróżowało 4/5 osób. Kupował będę najprawdopodobniej w Niemczech. Cena eksploatacji jest dla mnie dość ważna, dlatego najlepszy by był samochód z instalacją gazową, olej napądowy i tak pewnie niedługo będzie kosztował 4,50 zł...

Po dziesitkąch godzin spędzonych na czytaniu (między innymi również tego forum) wytypowałem:

Alfe Romeo 156
spokojnie się znajdzie w tej cenie, świetnie wygląda mocne silniki tylko opinia odstrasza. Jedni piszą, że jak się dba to nic się nie będzie działo, a inni, że więcej czasu spędzi w serwisie niż na drodze. Mój kolega ponad pół roku temu kupił 146 z silnikiem 2.0 TS i miał tylko problem z sondą lambda. A ogólnie nie narzeka. Jeszcze mnie ciekawi jak z cenami i dostępnością części?

Volvo S40
raczej kojarzone ze starszymi ludzmi, ale mnie się podoba. Gorzej wygląda niż AR ale jest lepiej oceniany. Silniki słabsze to nie jest najważniejsze. Z tego co przeczytałem, Volvo jest większe. Nie wiem jak z cenami części...

Audi A4
Wygląda fajnie, silniki podobno dobre, dość niezawodna, ale nie wiem jak z cenami części...

Inne nad jakimi się zastanawiałem to Vectra B (też chyba dobry typ), Peugeot 406...

Co jeszcze moglibyście zaproponować w tej cenie? Na razie biorąc pod uwagę silniki 1.8-2.0. Najlepszą opcją byłaby Octavia z silnikiem 1.8T na LPG, ale raczej nie znajdę jej w takiej cenie...

Proszę o pomoc, bo nie chciałbym dokonać złego wyboru.
Ostatnio edytowany przez P1T3RR0, 31 Gru 2007, 17:33, edytowano w sumie 1 raz
P1T3RR0
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

Re: AR 156 vs Volvo S40 vs ...

30 Gru 2007, 10:39

Ja osobiscie gdybym mial takie pieniadze bralbym wlasnie Volvo, dla mnie bomba. Czesci nie sa tanie ale i tak bajer. Z innych autek to polecam

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Bigstar
Początkujący

Re: Re: [AR 156 vs Volvo S40 vs ...] no właśnie czekam na ra

31 Gru 2007, 17:41

No muszę przyznać, że Carismy nie rozważałem do tej pory ale wydaje się być dobrą propozycją, co do reszty to nie wiem bo ogłoszenia już nieaktywne...

A zastanawiałem się jeszcze nad Oplem Astrą II, tylko nie wiem jak z awaryjnością.

Nikt więcej nie chce się wypowiedzieć?
P1T3RR0
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Sports 800 - legenda modelu Toyota Sports 800 - legenda modelu
    Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy ...
    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50