Astra czy warto ?

Astra czy warto ?

15 Paź 2013, 18:11

Witam. NIe wiem czy dobrze zamieściłem temat ale do rzeczy - zależy mi na czasie. Otórz chce kupić Opla Astrę 1.3 Cdti (90 km).. No i byłem oglądać wszystko ładnie pięknie mi się podoba... Patrzę i jakiś wyciek. No to pod maskę a tam brakuje płynu chłodzącego - w zbiorniczku wyrównawczym było na dnie. Dolaliśmy litr ale po odpaleniu silnika poszło w obieg i znów na dnie.. Dolaliśmy drugi litr no i było w miarę ok więc pojechaliśmy na jazdę testową.. Powrocie okazało się że płynu znów nie ma... Okazało się że przy wysokich obrotach astra gubi płyn gdzieś bardziej z tyłu silnika czyli nie chłodnica. Mechanik który ze mną był stwierdził ze to jakiś wąż czyli drobnostka i nie ma się co martwić... Właścielka miała wszystko naprawić po czym miała się z nami skontaktować i mieliśmy się dogadać co do nasteonej wizyty... No ale zaczęła coś kręcić więc pomyślałem ze coś jest chyba jednk nie tak i trzeba sobie dać spokój bo może blok silnika pęknięty czy coś i nie ma co się pchać w jakieś kosztowniejsze naprawy ;/ Ale dzisiaj zadzwoniła powiedziała że to termostat dała z aniego 250 zł i wszystko jest ok... Moje pytanie brzmy czy to rzeczywiście mógłbyć termostat ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
th0m4s
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 31 01 1931
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Brak

Re: Astra czy warto ?

15 Paź 2013, 18:21

Obojętnie gdzie była nieszczelność to istnieje duże ryzyko, że silnik uległ przegrzaniu a to może nie wróżyć dobrze dalszej eksploatacji. Odpuść sobie ten samochód.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

16 Paź 2013, 06:52

Zgodzę się z kolegą wyżej. Jeśli coś jest nie tak, to ja bym sie nie pakował w to, daj sobie spokój. Kupić auto, a potem na starcie będziesz musiał w niego wpakować kasę na naprawy. Ewentualnie dopytaj sie też zaufanego mechanika co to może być za usterka i jakie są jej skutki np. na silnik.
komik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 02 1999
Auto: Audi A4 B7

16 Paź 2013, 19:31

Astra ma to do siebie, że różne węże lubią sobie czasami ot, tak pęknąć. Ja już dwa razy to przerabiałem. Raz wyciekało więcej, płynu, raz mniej - kupę km z tym przejeździłem zanim znalazłem powód, ale irytują takie rzeczy niesamowicie.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

17 Paź 2013, 06:45

Że w każdej Astrze tak jest? Nie sądzę, jakby nie patrzeć chyba są popularne i sporo osób je kupuje.
komik
Nowicjusz

17 Paź 2013, 09:10

Czy w każdej? Na pewno nie, może źle się wyraziłem, ale na jednym z for dot. Astr jest trochę osób, które borykają się z problemem ubywającego płynu.
Los_Dawidos
Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii
    W zeszłym roku projektanci Toyota Australia zyskali światowy rozgłos dzięki koncepcyjnej Toyocie 86 Shooting Brake. Teraz zespół poszedł za ciosem i rozpoczął prace nad samochodem, który w każdym Australijczyku ...
    Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

• Re: Astra czy warto ?

18 Mar 2014, 09:35

Pewnie jakaś wada techniczna...
    komik
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009