Astra G 1.6 8v koszty

19 Paź 2017, 21:11

Jasieq napisał(a):Wystarczy spojrzeć na parkingi przed marketami, aby ocenić prawdziwą wartość samochodów z przełomu wieków.


ch...a, golf i passat rules :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jasieq napisał(a):Jeśli jednak szanowny Forumowicz zechce sprzedać któreś ze swych aut drugiemu w cenie astry...


Skoda firmowa - nie kupiłbym tego za własne pieniądze
s60 potrafi w Krakowie wciągnąć 19/100 lpg, nie wiem czy to dobra alternatywa dla astry :ok:

Miałem na myśli to, że można w takiej kasie znaleźć ciekawsze auta, których utrzymanie nie będzie kosmosem w porównaniu do opla

Focus 1, mondeo 3, accord 6, civic 7, może grande punto, 307, rover 25/45
Volvo też się znajdzie (+ bliźniacza technicznie carisma)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nic nie zmieni jednak faktu, że jeśli miałbym kupić auto w takiej kasie, które nie miałoby za dużo jeździć to uparłbym się na e30 lub 156 z busso
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Paź 2017, 09:36

7k za auto bez klimy czy el.szyb mija się z celem..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Paź 2017, 16:17

w sumie, może za bardzo się nastawiam na opla.. Invi przejrze wszystkie Twoje propozycje :) ze swoim staruszkiem mam coraz więcej problemów
RobertoParty
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Renault Clio II

20 Paź 2017, 17:47

Invi napisał(a):
Skoda firmowa - nie kupiłbym tego za własne pieniądze
s60 potrafi w Krakowie wciągnąć 19/100 lpg, nie wiem czy to dobra alternatywa dla astry :ok:

Miałem na myśli to, że można w takiej kasie znaleźć ciekawsze auta, których utrzymanie nie będzie kosmosem w porównaniu do opla

Focus 1, mondeo 3, accord 6, civic 7, może grande punto, 307, rover 25/45
Volvo też się znajdzie (+ bliźniacza technicznie carisma)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nic nie zmieni jednak faktu, że jeśli miałbym kupić auto w takiej kasie, które nie miałoby za dużo jeździć to uparłbym się na e30 lub 156 z busso


Zgadzam się z Invi w 100%.

Roberto - opla będzie relatywnie łatwo znaleźć i naprawić (szybko, tanio, dobrze). Poza tym... tak naprawdę to typowy średniak. Kupując 1,6 8V otrzymujesz dobre auto, jeśli jesteś gotów na kompromisy w kwestii elastyczności - w dodatku najmłodsze egzemplarze z tym silnikiem zbliżają się do pełnoletności. Teraz, gdybym miał kupować, szukałbym raczej 1,4 (nie wsuwa tyle oleju co 1,6 16V, a do lekkiej astry jest niezłym pomysłem). Ubezpieczenie tańsze, auto młodsze...

Jeśli jeździsz z małym brzdącem, zwróć uwagę na astrę G kombi - bardzo pakowna, choć niewielka. Projektant miał dziecko - na półkę idealnie wchodzi materacyk 120x60, w ustawnym bagażniku przewiozłem już sporo (jeśli złożysz siedzenia, wejdzie 8 pustych europalet :naughty:
Jasieq
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Astry G 1,6; 1,7 i Corsa D 1,4
Silnik: 75, 80, 87
Paliwo: Inne
Typ: Inny

20 Paź 2017, 19:23

Okej zgodzę się, fajnie by było zaoszczędzić kilka złoty na ubezpieczeniu, z racji tego że mam 22 lata (nie mam dzieci :D) i chciałbym wziąć samochód na siebie. Aktualny jest na ojca, ja jako współwłaściciel. Ojciec już kupę lat nie jeździł, stracił chyba wszystkie zniżki.

Jednak nawet i opcja 1.4 też się ceni, za młode roczniki wołają średnio 8tys~
Znalazłem jeszcze 2 ogłoszenia, poproszę o krótki komentarz czyli 1 - xxx, 2 - xxx
1) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - sprzyja lokalizacja
RobertoParty
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Renault Clio II

21 Paź 2017, 11:47

Mi się podoba nr 2 (Astra Classic powstawała w Polsce). Przebieg powyżej 200 tysięcy, ale w miarę realny.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

21 Paź 2017, 14:00

Ossy napisał(a):Mi się podoba nr 2 (Astra Classic powstawała w Polsce)


tylko że dwójka nie ma napisu Classic z tyłu jak jedynka a z tego co mi wiadomo te z Polski miały własnie taki napis.

Jeśli chodzi o oględziny to też jestem za dwójką.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Paź 2017, 20:03

Kilka osób dało mi znać, że można jechać obejrzeć tylko że na pewno cena jest za duża. Za ile sensownie można brać jeśli faktycznie wszystko było by ok?
( [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] )
RobertoParty
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Renault Clio II

21 Paź 2017, 20:14

Jeśli to co napisał jest prawdą to cena jest zayebista
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Paź 2017, 09:36

2005 rocznik to już na pewno Classic, tylko pytanie czemu nie ma napisu na klapie. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Paź 2017, 09:52

czyli mogło być coś tam kombinowane? jakaś wymiana?
RobertoParty
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Renault Clio II

22 Paź 2017, 11:00

Stłuczka po prostu, ktoś oderwał. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Paź 2017, 12:55

Mam zamiar podjechać w poniedziałek lub wtorek do mechanika, podpytam trochę, na pewno zwrócę przy nim uwagę na bagażnik. Zobaczymy co powie
RobertoParty
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Renault Clio II

22 Paź 2017, 13:29

Na przód te zwróć uwagę. Lewa lampa wydaje się trochę bardziej świeża. W ogóle te zdjęcia są do du.. Kto normalny robi zdjęcia w nocy?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Paź 2017, 15:07

RobertoParty napisał(a):Kilka osób dało mi znać, że można jechać obejrzeć tylko że na pewno cena jest za duża


Ktoś tu chyba rynku nie zna bo faktycznie można taką kupić taniej ale co z tego jak w ciągu kilku miesięcy dołożysz prawie jej równowartość..
Jeśli auto jest ok technicznie to bierz i się nie zastanawiaj bo ja bym zaryzykował nawet stwierdzenia że to okazja :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012