Astra G - EGR

Astra G - EGR

07 Sty 2018, 17:21

Hej,

mam pytanie - czy jest jakiś problem by wziąć wymontować i wyczyścić zawór EGR w Oplu Astra G 1.6 16V?

Ostatnio miałem podobne objawy co teraz - zapala się na trochę check engine (co prawda podobno komputer pokazał problemy z lambdą) przy obciążeniu silnika, szarpie autem przy odpuszczaniu gazu i trochę się osłabił chwilami (czasem jest normalny czasem muli). A koszt jaki dałem ostatnio za zwykłe czyszczenie to 100zł, więc myślę czy by kosztów nie obciąć.
Frekz
Początkujący

Zdjęcia: 8
Auto: Opel Astra

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania – Toyota Corona EX – styczeń 1982. Innowacyjne rozwiązanie nie zawsze oznacza rewolucję technologiczną w motoryzacji, jednak zwiększa komfort, a czasem także i bezpieczeństwo ...
    Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach Historia systemów bezpieczeństwa stosowanych w samochodach
    Temat bezpieczeństwa na drogach jest dużym, cywilizacyjnym wyzwaniem. Na świecie rocznie ginie 1,24 mln osób, dziennie średnio 3 400 osób. Unia Europejska jest mocno zdeterminowana i podejmuje szerokie działania, ...

•