Astra G lub coś innego do 9000

Astra G lub coś innego do 9000

07 Wrz 2015, 00:14

Witam, wreszcie uzbierałem pieniążki na swój 2 samochód z teraźniejszej epoki :mrgreen: mam do wydania 9000 + 2000 na naprawy startowe. Jestem z województwa śląskiego (Rybnik), ale aktualnie jeszcze 2 tygodnie Niemczech (34117 Kassel) i ewentualnie mógłbym coś tutaj kupic. Szukam auta na dojazd na uczelnie 35 km w 1 stronę 5 dni w tygodniu. Najchętniej coś w LPG. Podobała mi się audi a3 ale jest lipa zeby coś wyrwać w 1.8. Jednak ostatnio przekonałem się do wyglądu astry G ale tylko 3D i koniecznie ze skórą w środku. Od auta oczekuje żeby "jakoś" już jechało i było w miarę bezpieczne (4 gwiazdki min). Spalanie 10 - 13 lpg :) Wiadomo klima i el.szyby.
Byłbym wdzięczny za pomoc w wybraniu czegoś sensownego :)
Jak narazie znalazłem taką asterke,
[link wygasł]
co Wy na to? Jeżeli ma nowy TUV to powinna być sprawna w 100%? Ile by mnie wyniosły opłaty związane z rejestracją i założeniem LPG do niej? Czy w ten przebieg można wierzyć czy z tym jest tak jak u Nas? :naughty: Na co zwrócić uwagę przy oględzinach w takiej astrze?
sucre22
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 10 2012
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: ---

Re: Astra G lub coś innego do 9000

07 Wrz 2015, 07:11

Opłaty około 1500zł,lpg bez problemu może być nawet IIgeneracja bo te silniki dobrze przyjmują gaz (koszt około 1600-1800zł).
Co do samego linku to Astra wydaje mi się trochę odcieniowa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

Re: Astra G lub coś innego do 9000

07 Wrz 2015, 12:04

Ale jak ma tuv to powinna nie byc po jakims dzwonie? Slyszalem ze w Niemczech jezeli auto mialo wypadek i podluznice itp sa ruszane to tuv nie przejdzie, ile w tym prawdy?
sucre22
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 10 2012
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: ---
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Wypadek czy kolizja? Zatrzymaj się, pomyśl i pomóż Wypadek czy kolizja? Zatrzymaj się, pomyśl i pomóż
    Jeżeli w zdarzeniu drogowym ucierpiały jedynie pojazdy – to znaczy, że doszło do kolizji. Jeżeli jednak poszkodowani zostali ludzie – mamy do czynienia z wypadkiem. Jak powinni zareagować uczestnicy i świadkowie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Z ulicy na tor - Poznań
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Suzuki Kizashi Sport 2011
      Skoda Superb kombi Laurin & Klement