Astra III czy Mazda 3?

Astra III czy Mazda 3?

02 Sty 2015, 14:40

Witam. Zwracam się z prośbą, o doradzenie mi w wyborze samochodu. Mam 23 lata i planuje zakupić samochód, mam wytypowane dwa modele - Astre III z silnikiem 1.6 lub Mazde 3 również z silnikiem 1.6 i tu pojawia sie moje pytanie, który wybrać. Interesują mnie roczniki z pierwszych lat produkcji, zależy mi żeby zużycie paliwa było na akceptowalnym poziomie, mało zawodny i wygodny. Z tego co czytałem to oba samochody są mało awaryjne, jednak do Mazdy zniechęciła mnie słaba blacha, natomiast w Astrze podobno po przebiegu 200 000 silniki są do wymiany. W takim razie który model byłby lepszy? Proszę o pomoc.
MAX9112
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 12 1991
Auto: nie mam

Re: Astra III czy Mazda 3?

02 Sty 2015, 16:40

MAX9112 napisał(a):natomiast w Astrze podobno po przebiegu 200 000 silniki są do wymiany

co za głupota :mrgreen: pewnie rozprzestrzeniona przez użytkowników przereklamowanych VW :yes:
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

02 Sty 2015, 20:51

Jak ktoś nie serwisował to jak najbardziej bedzie do wymiany :mrgreen:
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Sty 2015, 04:48

Faktycznie Trójka może mieć problemy z rdzą, jednak wcale bym nie przesadzał w tej kwestii. Pod tym kątem jest znacznie udoskonalona w stosunku do Mazdy 6 i przy bezwypadkowej przeszłości, nie powinno być większych komplikacji. Ponadto, twierdzenie, że Astra nie będzie rdzewieć jest bardzo mocno naciągane.

Moim zdaniem, generalizując:
Mazda jest znacznie mniej awaryjnym samochodem, jednak ceny części są wyższe niż u konkurencji, a zamienników jest mniej.

Astra jest w mojej opinii mniej wytrzymała co jest oczywiście słabą stroną, ale dostępność i przystępność cenowa części jest zdecydowanym plusem. Do tego mechanicy na ogół dość dobrze znają te auta.

Szczerze mówiąc obydwa silniki są dość udanymi konstrukcjami, jednak obydwa są zbyt słabe do tych modeli (choć oczywiście zależy to od oczekiwań i potrzeb). Rozważyłbym poszukiwania Astry 1.8 i Mazdy 2.0. Jeśli chodzi o porównanie dynamiki obydwu silników 1.6, to zdecydowanie wygrywa Mazda.

Tak jak wspomnieli przedmówcy, te tezy o rzekomej śmierci silnika Opla po 200k km, to jakieś bajki :lol: . Ten silnik o ile będzie w miarę zadbany ma sporą szansę, kto wie, może i na drugie tyle. Może ktoś miał do czynienia z zakatowanym trupem, albo z samochodem "okazją" i dlatego utarł sobie taką opinie.

Opieram się na dziesiątkach artykułów, doświadczeniach, opiniach i własnych przemyśleniach, bo swojego czasu byłem zainteresowany obydwoma modelami. Aczkolwiek, absolutnie nie jestem obiektywny, bo uwielbiam Mazdy :D

Ps. Jeśli masz stosunkowo ograniczony budżet, nie zamykaj się ani na jeden, ani na dwa modele. Szukaj dalej, bo warto mieć więcej wariantów, żeby zwiększyć szanse na znalezienie w miarę dobrego egzemplarza w swojej okolicy.
xsider
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

11 Sty 2015, 02:08

Pomyśl jeszcze nad tym, jakie tak naprawdę są Twoje oczekiwania, co bardziej do Ciebie pasuje, czym jest dla Ciebie samochód. Lepsza będzie zwyczajna, powszednia, kompromisowa i bardzo, ale to bardzo popularna Astra, która będzie jako tako komfortowa, czy może jednak posiadająca jakieś minimalne nawiązanie do usportowionego auta Trójka, która z kolei powinna dać Ci większą radość z jazdy, będzie jednak nieco twardsza. :P
xsider
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

11 Sty 2015, 09:22

Moim skromnym zdaniem lepszą propozycją dla ciebie będzie Astra. Zauważ że nie napisałem ,że jest lepszym samochodem,bo tutaj postawiłbym znak równości.
Serwisowanie Mazdy będzie droższe od Opla. Wystarczy podać przykład sprzęgła które w Astrze jest zwykłe ,a w Maździe hydrauliczne. Dodatkowo za Astrą przemawia możliwość bezstresowego zagazowania auta. Za to w Maździe zawsze wiosną będziemy oglądać karoserię czy aby się już nie zaczęło chrupanie ... :)
Poza tym ,to jak będziesz kiedyś odsprzedawał auto ,to zaufaj mi...prędzej sprzedasz Astrę niż Mazdę,bo każdy będzie patrzył na nie najnowsze już auto pod kątem kosztów naprawiania,a my Polacy nie lubimy zostawiać połowy pensji w serwisie czy w hurtowniach motoryzacyjnych.
Oczywiście decyzję przemyśl i podejmij sam. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Kia Carens otrzymała 5 gwiazdek EuroNCAP Nowa Kia Carens otrzymała 5 gwiazdek EuroNCAP
    Nowa Kia Carens otrzymała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP - wiodącej europejskiej organizacji oceniającej najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kia Carens jest jednym z dwóch tylko modeli ...
    BMW Concept Gran Coupé 2010 BMW Concept Gran Coupé 2010
    BMW Concept Gran Coupé to połączenie luksusu i elegancji z wyjątkową dynamiką. Pojazd studyjny łączy w sobie sportowy charakter sedana oraz komfort klasycznego Gran Turismo, tworząc mieszankę najlepszych cech estetycznych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      GTP Light