Astra III vs civic VII do LPG

astra III vs civic VII do LPG

07 Maj 2012, 08:44

Witam,
szukam samochodu na dojazdy do pracy, codziennie ok. 60 km, kwota do wydania to 23-25 tys + 3 tys na instalacje gazową. Zależy mi na ekonomi, chciałbym samochód z silnikiem benzynowym i przerobić go później na gaz. Z tego co wyczytałem dosyć ekonomiczne są właśnie astra III z silnikiem 1.4 i 1.6 i honda civic VII z silnikiem 1.4 (1.6 pewnie byłby lepszy ale trudniej byłoby go kupić). Są to też samochody które w miarę mi się podobają. Który samochód wybralibyście i dlaczego? Honda wydaje się, że byłaby zrywniejsza od astry, chociaż z tym silnikiem 1.4 to szału nie będzie.
Czy części zamienne do hondy są znacznie droższe? Jak z wytrzymałością tych samochodów?
Z góry dziękuje za wypowiedzi, pozdrawiam.
antii7
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

Re: astra III vs civic VII do LPG

07 Maj 2012, 10:28

Oba auta są ok, stylistycznie jednak Astra. Hondy znane są z niezawodności, części raczej porównywalne.... szukaj silnika 1.6 vtec, Hondy z założenie nie lubią gazu ale nie powinno być problemów... regulacja luzu zaworowego, wymiana świec na czas, czasem regulacja i ma jeździć! Za 3tyś zalożysz już coś uczciwego np. brc 24 lub stag na dobrych wtryskach
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

07 Maj 2012, 13:29

Czy sedany, mam na myśli hondę są gorzej wykonane od hatchbacka? Sedany są produkowane w Turcji a hatchbacki w Anglii.
antii7
Nowicjusz

07 Maj 2012, 13:42

Najlepiej by było gdyby były klepane w Japoni ale to nie ma dużego znaczenia, nie zauważysz.... VI rzeczywiście Hb była lepsza niż liftback angielski....
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

17 Maj 2012, 11:33

A co myślicie o Peugeocie 307 z silnikiem 1,7 lub 1,6 benzyna? Podobno są awaryjne, szczególnie elektronika.
antii7
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA 53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA
    W wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie na dostawę 53 szt. samochodów patrolowych z przeznaczeniem dla 16 Oddziałów ...
    Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009