Astra z gazem nie jeździ na benzynie

Astra z gazem nie jeździ na benzynie

19 Lis 2013, 12:45

Mam problem z benzyną. Jest to Opel Astra 1.6 z 92 roku monowtrysk z gazem i nie chce jeździć na benzynce. Wydaje mi się, że problem może być z elektryką, bo wymieniłem wszystko co można było: pompa paliwa, filtr paliwa, gaźnik, monowtrysk, świece, kable. Skubaniec odpali na benzynie i po 2 sec gaśnie. Wcześniej odpalał i chwilę jechał, po czym i tak gasł. Zauważyłem dziwne anomalia na przełączniku do gazu... czasem świeci że jadę i na benz. i na gazie, czasem nic nie świeci. Czy to możliwe, że przełącznik nie otwiera monowtrysku? albo że odcina kiedy nie trzeba? na gazie zawsze jeździł bez zarzutów, ale zbliża się okres zimowy i będzie problem z odpaleniem...

Dowiedziałem się, że można ominąć przełącznik zwierając dwa kable zielony i czarny i wtedy powinna działać benzyna, ale to nic nie dało. Zero zmian...
baca77
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 mono
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: Astra z gazem nie jeździ na benzynie

19 Lis 2013, 22:36

baca77 napisał(a): wymieniłem wszystko co można było: pompa paliwa, filtr paliwa, gaźnik, monowtrysk, świece, kable

Jak wymieniłeś już tyle rzeczy wymień jeszcze przełącznik gaz-ben. i powinno pomóc.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Typ: Van
Rok produkcji: 1995

20 Lis 2013, 11:22

Nie da się zewrzeć kabli od przełącznika, żeby sprawdzić i być pewnym, że to to?
baca77
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 mono
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1992

21 Lis 2013, 21:49

Można tylko sprawdź jaki masz przełącznik i jak jest wpięty w instalację.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Typ: Van
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan
    Podczas trzydziestego czwartego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku (trwającego od 25 marca do 7 kwietnia) Firma Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh) zaprezentuje koncepcyjny model MITSUBISHI Concept ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50