Audi 100 C4 2,3 AAR benzyna+gaz

Audi 100 C4 2,3 AAR benzyna+gaz

11 Lut 2011, 19:02

Witam wszystkich, jestem nowy na forum. Mam problem z wolnymi obrotami, zarówno na benzynie jak i na gazie, co jest bardzo dziwne, ponieważ gaz powinien działać niezależnie od benzyny. Auto odpala normalnie na benzynie i na gazie i wskakuje na 2000 obr i więcej. Sprawdziłem wszystkie możliwe połączenia oprócz kolektora ssącego. Wszystko jest szczelne. Klapka spiętrzająca na swoim miejscu. Próbowałem na benzynie kręcić imbusem (1/4 obrotu silnik reagował), lecz obroty, gdy są coraz mniejsze (troszkę poniżej 2000 obr) zaczyna silnik szarpać jakby chodził na 4 cyl. i gasł. Na wyższych obrotach silnik zachowuje się normalnie wkręca się na pełne obroty na gazie i na benzynie. Dzisiaj wymieniłem w parowniku membrany (cały komplet naprawczy), ale obroty na gazie, dalej są wysokie. Jedyne co zauważyłem, że gdy przewód podciśnieniowy od parownika zdjąłem z miksera i bardzo delikatnie zassałem obroty silnika na gazie zaczęły maleć. Regulacja śrubkami na parowniku niku nic nie daje. Co może być przyczyną braku wolnych obrotów i niemożności ich regulacji, czyżby jakaś nieszczelność? Jeśli miał ktoś podobne problemy proszę o radę.Pozdrawiam.
jerzyrodak
Nowicjusz

Miejscowość: Swobodna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fabrycznie nowa Toyota Supra Turbo z 1990 roku na sprzedaż Fabrycznie nowa Toyota Supra Turbo z 1990 roku na sprzedaż
    Ile zapłacilibyście za nieużywaną Toyotę Suprę z 1990 roku? Taki wyjątkowy egzemplarz z przebiegiem 92 km jest właśnie wystawiony na sprzedaż. Nic tak nie ekscytuje fanów sportowych Toyot jak dyskusje o zapowiadanym ...
    Design of the Year - nagroda dla SKODY Octavia Design of the Year - nagroda dla SKODY Octavia
    "Nagroda "Design of the Year" to wielki zaszczyt dla SKODY i ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Nowa Octavia jest klasą sama w sobie pod każdym względem. Jej doskonałe proporcje, czyste i ostre linie nadwozia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      S2020005