Audi A2- Ogromne spalanie

Audi A2- Ogromne spalanie

09 Lut 2013, 23:44

Witam ! ; )

Mam straszny problem ze spalaniem w aucie
Audi A2, z 2001r w silniku 1,4 TDI

Początkowo przy zakupie samochodu założenie było takie by spalał on jak najmniej. Znalazłam ten w internecie wskaźniki pokazywały, ze pali ok średnio 4-5 l własnie z dieslu .
Natomiast kupiłam go w listopadzie , wyjedziłam paliwo do rezerwy i zatankowałam do pełna (25 L ) a samochód ma pojemność 35l . Wyjechałam znów do rezerwy i tu ogromne zaskoczenie do rezerwy wyjechałam tylko 370 km . Na połowie paliwa zawsze robie 200km . Jeźdzę , krótkie trasy ok 10 km kilka razy w tyg a raz na jakis czas ok 100km . Samochód był u mechanika i komputer nic nie pokazuje . Czym to może być spowodowane ?, Czy możecie mi coś poradzić ?

Pozdrawiam ; )
karaka
Obserwowany

Auto: Audi A2
Silnik: 1,4 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Audi A2- Ogromne spalanie

10 Lut 2013, 09:16

Te autka w mieście palą troszeczkę pod 6 l,teraz jest zima,koła czasami się ślizgają(wyjazdy,zaspy),dałbym czas do wiosny,teraz o spalaniu trudno jest mówić,musisz ruszyć w trasę, i wtedy ocenić.Na trasie powinno spalić ok.4 l.Wtedy gdy bedziesz miała przejechać 100 km zalej pod korek,i wtedy oceń.Nie widzę powodów do niepokoju znając twój kilometraż.Jeździsz na zimnym silniku cały czas i na jeszcze chłodniejszym oleju,nie zapominaj o tym.Poza tym jest jeszcze skrzynia biegów,ktora też stawia opory gdy jest zimna,itd.Faktem jest,że to najoszczędniejsze z dostępnych aut,ale w normalnych warunkach .
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Audi A2- Ogromne spalanie

10 Lut 2013, 11:05

Dokładnie tak - obecny okres nie nadaje się do przeprowadzenia weryfikacji spalania. Oprócz tego nie możesz porównywać spalania w twoim samochodzie z innymi, ponieważ jak piszesz w przewadze robisz krótkie trasy ( 10 km ) a to znacznie zawyża spalanie - to o czym pisał kolega wyżej. Oprócz tego sposób, w jaki to robisz jest mało wiarygodny - nie wiesz dokładnie ile spaliłaś paliwa, a tylko przypuszczasz. Żeby dokładnie określić ilośc spalonego paliwa przy przejechaniu ilości km, musisz zatankować do pełna, przejechać 100km i znowu zatankować do pełna. Wówczas będziesz dokładnie wiedziała ile ci pali. Możesz oczywiście przejechać wielokrotność 100km i zatankować.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9 [C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu C - nadwozie kombi - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Stilo 1,9 JTD - 120KM ...
    VII edycja Summer Cars Party 2013 VII edycja Summer Cars Party 2013
    7-8 września odbędzie się kolejna siódma już edycja największego show motoryzacyjno- muzycznego w Polsce. Niesamowita liczba fanów SCP, która w 2012 roku sparaliżowała na wiele godzin ruch w Katowicach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI