Audi A3 2.0 TFSi- spalanie

25 Sty 2010, 13:48

Witam, czy ktos z forumowiczow zna silnik 2.0 TFSi? moje spalanie oscyluje w granicach 16-18l/100 km. Do tej pory grzecznie placilam na stacjach, tym bardziej ze jest to moje drugie auto i bardziej do brykania niz na trasy. Ale powoli przestaje mi to sprawiac radosc..czy to spalanie jest normalne, a jesli nie to gdzie szukac przyczyny? Czy DSG moze miec wplyw na spalanie? Dodam, ze auto ma 90 tys km, jest z rocznika 2005 i 200 KM. Prosze o rade, tylko nie kazcie mi gazu montowac :)
Mam prosty gust - zadowala mnie to co najlepsze
ameering
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: PL/DE/LUX
  • 25 Sty 2010, 14:33

    Takie auto przy "brykaniu" lubi sobie łyknąć - szczególnie teraz jak zima za oknem.
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    25 Sty 2010, 22:59

    mi teraz mój 2.4 diesel pali 11 litrów silnik dłużej się rozgrzewa (btw w lato tez czasem tyle pali:P ) a benzynka która ma sporo koników lubi pic jak ich trochę używasz to w tych warunkach pogodowych wg. mnie spalane jest normalne, chyba ze dawno przeglądu nie robiłeś itp to może więcej palić :P ja myślę nad kupnem a3 2.0 FSi z 2003 to się jeszcze nad tym zastanowie lepiej :)
    protector
    Początkujący
     
    Posty: 54
    Miejscowość: mazowieckie

    27 Sty 2010, 14:37

    protector napisał(a):mi teraz mój 2.4 diesel pali 11 litrów silnik dłużej się rozgrzewa (btw w lato tez czasem tyle pali:P ) a benzynka która ma sporo koników lubi pic jak ich trochę używasz to w tych warunkach pogodowych wg. mnie spalane jest normalne, chyba ze dawno przeglądu nie robiłeś itp to może więcej palić :P ja myślę nad kupnem a3 2.0 FSi z 2003 to się jeszcze nad tym zastanowie lepiej :)



    Nie porownuj nawet diesla do benzyny, mam tez a3 2.0 TDi rowniez z 2005 r, zchipowana na 180 PS. Pali 6-6.5 litrow i fruwa prawie.
    Mi ta a3ka TFSi caly czas tyle pali, przeglady wszystkie w audi na biezaco robione. Fsi jest duzo slabsza niz tfsi, wiec spalanie bedzie mniejsze. Zalamuje mnie ten samochod, moze jakis wlasciciel stacji benzynowej chce kupic :) ?
    Mam prosty gust - zadowala mnie to co najlepsze
    ameering
    Nowicjusz
     
    Posty: 32
    Miejscowość: PL/DE/LUX

    27 Sty 2010, 14:54

    Na to AUDI może połakomić się tylko Hugo Chavez z Wenezueli po najnowszych badaniach geologicznych(odkryto ogromne złoża ropy).Pytałem kilku znajomych Szejków ,tą konsumpcją byli przerażeni,właściciel stacji paliw dostał zawału gdy dowiedział się ile to auto pali :!: :grin: Poradził by kupić TDSI :lol:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8466
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    17 Mar 2012, 09:59

    Rodzice maja a6 z tym wlasnie silnikiem i powiem ci ze nie rozumiem czemu ci tak duzo pali.Nam przy predkosci 140 km wychodzi na komuterze 8.4 na 100 rzy 200 pokazalo mi 10.1 chociarz wiem ze to tylko obliczenia komputera i moze sie mylic to napewno wiele wiecej nie pali.palila troszke wiecej ale po zmianie oleju i paru rzeczy zaczela troszke mniej palic.Moze poprzedni wlasciciel nie umial o nia zadbac:)
    bratek21
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Prawo jazdy: 22 01 2010
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
      Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
      Dacia Duster 2018 - komfort i terenowe właściwości
      Nowa Dacia Duster zaprezentowana po raz pierwszy na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie zaprezentowała całkowicie zmieniony design nadwozia i zaprojektowane od nowa wnętrze. Jest połączeniem komfortu i terenowych ...