Audi A3, 2.0tdi, 140km , 2010, kontrolna świec żarowych

Audi A3, 2.0tdi, 140km , 2010, kontrolna świec żarowych

27 Kwi 2019, 20:19

Cześć,
Mam nadzieje ze temat podpielam pod dobra zakładkę:)
Dziś podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolna świec żarowych, która po zaświeceniu cały czas mrugała. Jechałam używając tempomatu, który w tym samym czasie się wyłączył a auto straciło moc. Zjechałam na najbliższy MOP wyłączyłam auto żeby zerknąć do instrukcji (nie ukrywam ze nie miałam pojęcia co ta kontrolka oznacza). Po odpaleniu auta kontrolka już się nie świeciła tempomat działał a auto zachowywało się jakgdyby nigdy nic. Do czasu... potem znowu to samo. Zabieg z włączeniem i wyłączeniem auta powtórzyłam jeszcze 2 razy i było tak samo cały czas.
Auto w poniedziałek trafi do mechanika, jednak nurtuje mnie co może być przyczyna. Mam nadzieje ze to tylko świece a nic grubszego....
Z góry dziękuje za pomoc
Modlishka1234
Nowicjusz

• Re: Audi A3, 2.0tdi, 140km , 2010, kontrolna świec żarowych

30 Kwi 2019, 21:50

Modlishka1234 napisał(a):Dziś podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolna świec żarowych, która po zaświeceniu cały czas mrugała
    Jest to typowy tryb awaryjny i żeby dokładnie sprawdzić co tam się dzieje to najlepiej by było podłączyć się pod VAGa i sprawdzić błędy. Nie ma co tu pisać o nich bo może to być naprawdę dużo rzeczy począwszy od wtrysków po sondy w układzie wydechowym.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyjątkowe wersje Lexusa LC w niespotykanych barwach i konfiguracjach Wyjątkowe wersje Lexusa LC w niespotykanych barwach i konfiguracjach
    Lexus LC już w podstawowej wersji wyróżnia się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, japoński producent – i nie tylko on – tworzy specjalne, limitowane wersje ...
    Patrz na drogę podczas jazdy Patrz na drogę podczas jazdy
    Polskie prawo zabrania kierowcom korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy, jeśli urządzenie jest trzymane w ręce. Wiele osób ignoruje jednak ten przepis. Obecnie już nie tylko dzwonią i piszą ...

•  
    • Warto przeczytać