Audi a3 8l 1.9 TDI Jazda

Audi a3 8l 1.9 TDI Jazda

19 Lis 2017, 18:09

Witam , jestem młodym kierowcą oraz posiadaczem Audi a3 8l 1.9TDI .
Nurtuje mnie jaka jazda jest najlepsza na taki samochód ? Chciałbym w miare oszczędnie jeździć ale słyszałem że przy takim aucie trzeba go ,,przydusić'' że nie lubi powolnej jazdy . Chciałem właśnie dowiedzieć się jak to dokładnie jest ze zmianą biegów czy tak przy 2500 obrotów dopiero zmieniać biegi czy raczej wcześniej ? Czy nim trzeba bardzo dynamicznie jeździć aby nie zepsuć silinika ?
Prosiłbym o wytłumaczenie jak dla największego debila :)
Dziękuje i pozdrawiam :)
Neytos
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 11 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A3 8l
Silnik: 1.9 TDI 135 km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania
    Pierwsze na świecie seryjne czujniki parkowania – Toyota Corona EX – styczeń 1982. Innowacyjne rozwiązanie nie zawsze oznacza rewolucję technologiczną w motoryzacji, jednak zwiększa komfort, a czasem także i bezpieczeństwo ...
    Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM Sprawne i mocne podwozie z ESP w samochodach Opel ADAM
    Śmiały kształt modelu ADAM jest dodatkowo podkreślony przez zastosowanie dużego rozstawu kół (przednich: 1485 mm; tylnych: 1478 mm). Podwozie z rozstawem osi wynoszą-cym 2311 mm zapewnia maksymalny komfort i poziom ...

•