Audi a3 8l uszkodzona uszczelka pod głowicą zaraz po wymianie rozrządu

02 Lip 2022, 15:58

Witam, jestem posiadaczem Audi a3 8l w quattro z '01. Ostatnimi czasu mam troszkę problemów z tym autem i chciałbym się dopytać o jedną kwestia. Nadchodził czas okresowej wymiany oleju w moim aucie. Umówiłem się do mechanika i pomyślałem że przy okazji można by wymienić rozrząd. Dodam że wcześniej furka jeździła na oleju 10w40 ale do samego 1.8t zalecany jest 5w40 i za namową mechanika zgodziłem się na tą zmianę. Czy jest taka możliwość że przez zmiane oleju zaczęły sie problemy z głowicą i że nagle tydzień po wymianie rozrządu, zmieszał mi się płyn chłodniczy z olejem? Czy to całkiem losowe i takiego mialem po prostu 'farta'?
paput
Obserwowany

02 Lip 2022, 23:38

Wymiany nie mają wpływu na objawy jakie podajesz więc poprostu standardowy zbieg okoliczności jak to przy starych gruzach bywa.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lip 2022, 09:50

Tak po prawdzie to "lepszy" olej mógł uwidocznić problemy z kondycją silnika, tym bardziej jeśli robił płukankę. Tylko nie olej jest winny, a silnik.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•