Audi A3 8P 2.0 TDI - Szarpie

Audi A3 8P 2.0 TDI - Szarpie

03 Wrz 2019, 16:01

Witam. Audi z 2004 roku. Dzisiaj strzeliło coś pod maską na światłach jak dałem troche w podłogę. Zaczęło szarpać na obrotach 1200-1800. Ciężko było wejść na 2000 obrotów. Gdy już sie weszło świszczało pod maską. Samochód stracił na mocy. Dodatkowo po przejechaniu kilku kilometrów zaczął bardzo dymić a spalanie pokazywało czasami nawet 20-30 l / 100km.
Otworzyłem maskę i zobaczyłem gruby nieprowadzący nigdzie przewód. Prosze spojrzeć.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Monfik
Obserwowany

• Re: Audi A3 8P 2.0 TDI - Szarpie

04 Wrz 2019, 10:28

Z tego co widzę to masz dwie rury o takiej samej średnicy i to jest chyba rura dolotowa powietrza (od turbiny) nie wiem tylko czy nie brakuje jakiegoś kolanka o takiej średnicy.

Kiedy nastąpił wystrzał to nastąpiło rozpięcie tych węży.

Sprawdź dokładnie w jedną i drugą stronę gdzie one idą.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
    Auto: Nie mam

Re: Audi A3 8P 2.0 TDI - Szarpie

07 Wrz 2019, 09:06

Problem rozwiązany. Odpięła się rura od intercoolera. Dzięki :)
    Monfik
    Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Suzuki Jimny Suzuki Jimny
    Mała terenówka Suzuki była już kiedyś dostępna ze zdejmowanym dachem. Ale najnowsza odsłona modelu, która ostatnio skradła serca wielu kierowców, nie doczekała się dotąd takiej odsłony. Są jednak spore ...
    Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu
    Rok 2011 był dla polskich bieżnikowni bardzo dobry. Wszystkie zakłady bieżnikujące opony odczuły zwiększony popyt na opony bieżnikowane zwłaszcza w drugiej połowie roku. Tendencja wzrostowa widoczna też była w pierwszych ...

•  
    • Warto przeczytać