Audi a3 awaria układu chłodzenia

Audi a3 awaria układu chłodzenia

09 Lis 2018, 22:14

Witam
Mam problem z Audi a3 1.6 , a mianowicie podczas jazdy zaczął wydobywać się dym / para z maski i po chwili wywaliło mi na maskę płyn chłodniczy ,okazało się że to było spowodowane pęknięciem tzw. trójnika. Po tej awarii samochód ma problem z uruchomieniem po postoju ,odpala za drugim razem . Niby mowia mi że to jest normalne że nie odpala za pierwszym bo niby jest teraz zimno i może tak być.. Ale moim zdaniem nie powinno tak być, tym bardziej że przed tą awarią nie było z tym problemu. Po jakimś miesiącu jazdy znowu zauważyłam jak wydobywa się para , jak wyszłam z samochodu to słychać było jak leje się jakiś płyn i było widać kałuże. Co to może być ? Chciałabym się zorientować mniej więcej żeby nikt mnie w konia nie zrobił bo w sumie " kobieta to się nie zna " . Z góry dziękuję za pomoc :)
Victoria123
Obserwowany

Re: Audi a3 awaria układu chłodzenia

10 Lis 2018, 07:15

Victoria123 napisał(a): bo niby jest teraz zimno i może tak być

Co za bzdura... Mogłoby tak być przy -15 i więcej jakby auto postało kilka dni. Ale nie obecnie.

Ewidentnie jeszcze gdzieś masz wyciek, lub auto się przegrzewa i ciśnienie coś rozerwało/rozszczelniło. Ciężko wróżyć, bo to sprawa czysto mechaniczna, trzeba przejrzeć węże, zbiorniczek, termostat itp. Jest też ryzyko że przegrzałaś silnik.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach! Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach!
    Bardzo często przy wzmożonym ruchu na autostradzie czy na innej wielopasmowej drodze kierowcom wydaje się, że warto zjechać na sąsiedni pas, bo samochody poruszają się po nim szybciej. Dlaczego czasami nie warto tego robić? ...
    Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany
    Koncern Toyota zapowiedział przyspieszenie upowszechniania samochodów zelektryfikowanych – hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut czysto elektrycznych, zasilanych akumulatorami lub wodorowymi ogniwami paliwowymi. ...

•