Audi A4 1.8 - Jaka instalacja?

Audi A4 1.8 - Jaka instalacja?

06 Lip 2010, 10:12

Witam. Mój tata kupił właśnie Audi A4 z 1997r z benzyniakem 1.8 o mocy 125KM.

Jaką instalację gazową byście polecili do tego auta? Tata mówił, że słyszał coś o firmach Stag, Preise (nie usłyszałem dokładnie przez telefon), ale mało nam te nazwy mówią, bo pod względem instalacji gazowych jesteśmy zieloni, ponieważ dotychczas jeździliśmy tylko na Dieslach.

Moglibyście polecić również jakiś dobry zakład w okolicach Tychów (ew. Mikołów), który by nam taką instalację założył?
Chcielibyśmy się zmieścić w kwocie +/- 3000zł

Pozdrawiam!
TyskiDaro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Prawo jazdy od: 10 07 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Eclipse
Silnik: 2.0 141KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Audi A4 1.8 - Jaka instalacja?

07 Lip 2010, 13:25

witam, pewnie chodziło o staga 300 plus lub premium, ten drugi polecany do aut po 2004 roku,
polecam reduktor magic i wtryski magich lub ostatnio te które pojawiły się na rynku u nas : wtryski Hannach.
no i polecam nasz warsztat,, czyli Gazmobil , już naście lat na rynku! :wink:

Sylwia
Sylwia
Sylwia Sz.P
Nowicjusz

07 Lip 2010, 21:05

Poszperałem w internecie i doszedłem do wniosku, że najpopularniejszą instalacją gazową do A4 jest BRC Sequent 24. Zaraz za nim jest właśnie Stag 300 i 200 z reduktorami Zavoli.

Informacja o podzespołach i warsztacie mi się bardzo przyda! Jutro pędzę zamontować BRC :cool:

Dziękuję Ci bardzo :]
TyskiDaro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 10 07 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Eclipse
Silnik: 2.0 141KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Gru 2010, 16:00

Witam!
Podepnę się pod temat, ponieważ nurtuje mnie podobne zagadnienie:

Jakie są wasze spostrzeżenia co do opcji; Audi A4 1,6 lub 1,8 + LPG. Jak to się ma w porównaniu do typowego Diesla. Może nie zależy mi na komentarzach co do żywotności takiego auta, ale bardziej co do niezawodności oraz ekonomiczności (spalanie)? Taka opcja jest atrakcyjna ze względu na cenę aut stricte benzynowych.

No i jeżeli już kupować taką A4, to czym się kierować pod LPG (przebieg; dany rocznik; wypust?), i jaka pojemność będzie najbardziej ekonomiczna 1,6 czy 1,8?

P.S Jak forumowicz z góry: Również mam nikłe pojęcie o instalacjach LPG...
Lucjusz1992
Nowicjusz

Miejscowość: Pomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      GTP Light